נאום העיזים של פרוש

סגן השר ח"כ מאיר פרוש הסביר במליאה מדוע תקציב המדינה מתמהמה. לדבריו, יש צורך לבטל את הפגיעה בתקציבי החרדים שהיתה בממשלה הקודמת.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ח בסיון תשע"ה

גפני ופרוש
גפני ופרוש
צילום: פלאש 90

בדיון על הצעת אי אימון בממשלה שהגישו סיעות האופוזיציה, תקף סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה) את ההצעה שהגישה סיעת 'המחנה הציוני' לזרז את המועד להגשת תקציב המדינה.

לדברי פרוש יש צורך להוציא את כל העיזים, כלשונו, שהכניסה הממשלה הקודמת לתקציב המדינה במטרה להצר את צעדיו של הציבור החרדי.

"הייתי רוצה לגולל את אשר מעל ליבי, רבים שואלים אותנו מדוע אתם יהדות התורה, הכנסתם יותר מעשרים סעיפים שנוגעים למשרד החינוך בהסכם הקואליציוני, שנוגעים לדברים שגורמים עוול לציבור החרדי בבתי הספר שלהם, לעומת בתיה"ס בממלכתי ובממ"ד".

לדבריו, "כאשר המחנה הציוני ניסתה להסיט את תשומת הלב ודעת הקהל לצורך קבלת קולות, האסטרטגיה של הבחירות הייתה הבקבוקים של אשת ראש הממשלה, ואני חייב לומר לכם שכאשר אנחנו עשינו את ההסכם הקואליציוני לא הייתה לנו ברירה אלא להילחם עם מה שממשלת העיזים עשתה במהלך השנתיים של הממשלה הקודמת".

פרוש הוסיף, "נכון שהמחנה הציוני לא הייתה שותפה לממשלה, לכל מה שקרה בשנתיים האחרונות, כאשר נתניהו ולפיד שלטו. אבל מה שקרה בשנתיים האלה, הם הכניסו כל מיני עיזים ועל ידי העיזים האלה הם רצו להצר את צעדיו של הציבור החרדי בכל מיני סעיפים שקשורים לחינוך המוכש"ר וזה פוגע בעוד מיעוטים במדינה".

את דבריו חתם במילים, "קשה לקבל טענה ובקשה להזדרז עם התקציב, כאשר אנחנו עוסקים ב'ממשלת העיזים' ואנו נדרשים להוציא את העיזים שהוכנסו בתקציב הקודם".