ג'ב בוש
ג'ב בוש צילום: רויטרס

ג'ב בוש שהכריז אמש (שני) על הצטרפותו למירוץ הרפובליקני בדרך לבחירות לנשיאות ארצות הברית, צפוי להיות ידידותי כלפי ישראל.

ג'יי לבקוביץ', מקורבו של בוש, אמר לגלי צה''ל כי "במדיניות שלו ביחסי ארה"ב-ישראל, הוא כמובן יהיה דומה בהרבה לאח שלו''.

לדבריו, אם בוש ייבחר הוא יתייחס באופן חיובי לישראל ולממשלה בירושלים. ''הוא בכלל לא כמו אובמה", הדגיש.

ג'ב בוש בן ה-62 הוא בנו של ג'ורג' הרברט ווקר בוש, הנשיא ה-41 של ארצות הברית ואחיו הצעיר של ג'ורג' ווקר בוש, הנשיא ה-43 של ארצות הברית.

בעצרת תמיכה אתמול במיאמי הבטיח בוש "לבנות מחדש" את הצבא האמריקני ולשפר את היחסים עם ישראל, שנפגעו בתקופתו של ברק אובמה.

"עם מדיניות החוץ 'הטלפונית' שלהם, ציר אובמה-קלינטון-קרי השאיר מורשת של משברים בלתי-פתורים, של אלימות ללא התנגדות, של אויבים חסרי שמות, של חברים לא מגנים ושל הפרת בריתות", תקף בוש.

"אנחנו לא צריכים נשיא נוסף שידאג לאליטות בוושינגטון", הוסיף. "אנחנו זקוקים לנשיא שיהיה מוכן לאתגר את כל התרבות בבירת המדינה". לדבריו, "נהפוך פעם נוספת את ההזדמנות לדבר נפוץ ונגרום לאירועים בעולם לנוע בכיווננו פעם נוספת".

בוש הבטיח עוד, "נוציא את וושינגטון - בירת המדינה הדינמית הזאת שהייתה לסטטית - מחוץ לעסקים שגורמים לה לבעיות. נשיב את היוזמה החופשית ונהפוך את האנשים לחופשיים שוב. אני יודע שאפשר לתקן זאת, משום שכבר עשיתי זאת".

הוא הביע תקווה כי יצליח לכבוש שוב את וושינגטון. "לא אקח איש ושום דבר כמובנים מאליהם. אני רץ לנשיאות ארה"ב. ארוץ עם הלב. ארוץ כדי לנצח''.

"נזקוף שוב את ראשינו, ניצור שוב הזדמנויות, נגרום לאירועים בעולם לנוע בדרך שלנו שוב". בוש הבטיח: "זה יהיה היעד שלי כנשיא - ארבעה אחוזי צמיחה ו-19 מיליון מקומות עבודה חדשים שיבואו בעקבותיה".