מבול של שערים בקופה אמריקה

טורניר הכדורגל של דרום אמריקה הבטיח ומקיים. 11 שערים בשני משחקים, כדורגל קצבי ודקות דרמטיות במיוחד. כדורגל בניחוח דרום אמריקאי.

נרי וייס , כ"ט בסיון תשע"ה

המקסיקנים בדרך החוצה מהטורניר
המקסיקנים בדרך החוצה מהטורניר
צילום: רויטרס

סיבוב שני בשלב הבתים של טורניר הכדורגל הדרום אמריקאי, יצא הלילה (בין שני לשלישי) לדרך עם שני משחקים בבית א', כשצ'ילה המאחרת פגשה את מקסיקו ואילו אקוואדור את בוליביה החלשה.

אם נראה היה שהמשחק הראשון בין אקוואדור לבוליביה, צפוי להיות משעמם, כבר בדקה ה-5 התבדינו כשרונלאד רלדס, שחקנה בעבר של מכבי ת"א כבש לזכות הנבחרת המפתיעה מבוליביה.

כבר לאחר 13 דקות בוליביה היממה את האקוואדורים בפעם השניה, ולא האחרונה במחצית הראשונה. בדקה ה-41, ארבע דקות לסיום המחצית הראשונה, בוליביה כבר פירקה לחלוטין את האקוואדורים העדיפים כשכבשה את השלישי במשחק.

אל המחצית השניה עלתה נבחרת אקוואדור בטירוף כשכבר לאחר 3 דקות מהפתיחה, הכוכב האקוואדורי אנר ולנסיה כבש. אקוואדור לחצה, בוליביה הלכה אחורה ובדקה ה-82 התוצאה צומקה ל-3:2. אקוואדור לא הייתה רחוקה מלכבוש שער נוסף ואפילו שניים, אך לבסוף ירדה מנוצחת.

בוליביה עושה צעד גדול בדרך להופעה היסטורית בשלב שמינית הגמר, בניגוד לכל הציפיות.

חשבתם שמשחק יותר משוגע מהמשחק הזה אין? תחשבו שוב. צ'ילה המארחת פגשה את מקסיקו עם סגל משני, והראתה כי המשחק הראשון הלילה היה רק החימום לקראת המשחק שלה.

מקסיקו עלתה ליתרון מפתיע, וידאל הצ'יליאני המצויין השווה לאחר פחות מדקה, חימנז החזיר את היתרון למקסיקו ועל סף הירידה למחצית צ'ילה שוב השוותה, אל מול עשרות אלפי אוהדיה המקומיים.

המחצית השניה נפתחה בשליטת צ'ילה, כששוב וידאל כבש לזכותה בבעיטת עונשין מ-11 מטרים, אבל וואסו המקסיקני לא התרגש ואחרי 11 דקות כבש את השני שלו במשחק, ואת השלישי של מקסיקו. זה הסתיים עם תיקו 3:3, מלא קצב ומהנה לאוהדי הכדורגל בעולם.

טורניר הקופה אמריקה עושה את המצופה ממנו ומספק כדורגל נהדר ומהיר, כמו שרק בדרום אמריקה יודעים לספק. 

הלילה (שלישי), יתקיימו שני משחקים נוספים בטורניר, במסגרת בית ב', כשפארגוואי תארח את ג'מייקה, ואילו ארגנטינה ואורוגוואי יפגשו לקרב ראש בראש על הנבחרת הטובה בבית ב'. מי תצא כשידה על העליונה? 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il