הריחה דבק מגע? גאולה עמיר
הריחה דבק מגע? גאולה עמיר צילום: אוראל כהן, פלאש 90

גאולה עמיר, אמו של יגאל עמיר - מתייחסת בראיון לערוץ 7 לכוונה להקרין בפסטיבל בירושלים את הסרט העוסק בבנה מזווית אישית.

"לא ראיתי את הסרט, התקשורת עושה מהומה, על מה המהומה? לא רואים אותו בבית הכלא. בפעם האחרונה שאחת העיתונאיות שיקרה וטענה שאישרו לה בשב"ס לראיין אותו, הוא חטף על זה עונש, העבירו אותו לתנאים גרועים בכלא במצפה רמון, בלי שמיכה ובלי תשמישי קדושה".

עמיר ציינה כי בנה לא תכנן ולא כתב את הסרט, "יגאל יודע שהיה סרט, אבל הוא לא יודע מה היה בסרט, גם אשתו לא ראתה. אותי לא מסקרן לראות את הסרט, זה החיים. צילמו את זה על פני עשר שנים ואני מופיעה שם פעמיים. אני לא ראיתי את המוצר המוגמר, אבל אני סומכת על הבמאי שהוא הגון, כי הוא לא ישראלי ואין לו סיבה לעוות".

גאולה עמיר מתפלאת על אלה שחושבים שהם לא אנשים אנושיים, "האם הסרט הופך אותנו לאנושיים? ומה היינו עד עכשיו - בגן חיות? יש לנו לב ורגשות. ראיתם אותי פעם עם קרניים או את בעלי עושה מעשים לא טובים. אם ילד עשה מעשה ולא משנה אם הוא עשה או לא עשה, אין סיבה לכלול את כל המשפחה".

היא מתייחסת להופעת נכדה ינון בסרט, "אני מבינה שאמו נתנה רשות, זה עניינה, היא אמא שלו. אני זוכרת שקראו לו מזרע השטן, אז אני רוצה לומר שזרע השטן הזה הוא ילד חכם, גאון ומבריק, זו התשובה של הקב"ה לאנשים האלה. ה' שומר עליו, הם גרים במקום טוב, החברה הירושלמית לא נגועה במחלת השנאה. יש הרבה יתומים והורים גרושים שאין להם אבא וכאן יש אבא שמעריך אותו, שנפגש איתו שמדבר איתו. הוא גדל למצב הזה כמו שילד נולד ואבא שלו נפל, הוא יודע בדיוק מה האבא שלו עושה בכלא".

עמיר משוכנעת שיום יבוא והאמת גם תצא לאור, "כשיגיע הזמן והאמת תצא לאור, נראה כמה כובעים יאכלו. אני יודעת שהוא לא רצח את רבין, גם הוא יודע אבל הוא מנוע מלדבר, אתה תזכה לראות. אני רק מאחלת שיהיה כאן טוב כשהוא יצא כי עלולה להיות מלחמת אזרחים, כל הרפש יצא אז החוצה. שיכנעו אותו, הוא רצה משפט חוזר אחרי שהוא הבין שהכדורים לא רצחו את רבין, יום יבוא וזה יצא".