"קחו דוגמה מהאמהות"

אלפי בני אדם הגיעו הערב (שלישי) לאירוע "שירו אחים" שהתקיים באמפיפארק רעננה בהשתתפות משפחות הנערים והרמטכ"ל לשעבר גנץ.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשע"ה

אלפי בני אדם הגיעו הערב (שלישי) לאירוע "שירו אחים" שהתקיים באמפיפארק רעננה לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו לפני שנה.

משפחות שער, פרנקל ויפרח קראו במהלך האירוע לעורר מחדש את רוח העצרת המפורסמת בכיכר רבין, שהתקיימה כשבועיים לאחר החטיפה, ושיקפה ערכי ערבות הדדית, אחדות, אחווה, סובלנות בין מגזרים ועדות בחברה הישראלית.

במהלך האירוע אמרה בת גלים שער כי "חלפה שנה, הכאב הצורב לא התיישן. כל כך הרבה עבר, כל כך מעט. בנינו לא שבו להיות עמנו חסרונם לא יימלא לעולם. לא בגין אסון אחד תבנה האהבה. אנחנו עם אחד בלב אחד, איננו יראים מהדרך הארוכה. יש לנו שותפות גורל.

תתעצמנה הדעות באשר הן, בנועם ונעימות באכפתיות ודאגה. אנחנו רוצים לבחור בטוב ביפה ובראוי. ניקח עוד כמה רגעים לפני התשובה והתגובה. נישא תפילת עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו".

הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל.) בני גנץ אמר כי "אנחנו חיים בסביבה מאתגרת. צפויים לנו אתגרים מבית ומחוץ ויש לנו יכולת לעמוד בהם ובתנאי אחד בלבד - שנעשה את זה ביחד".

"במסע הכואב שעשיתי למשפחות נופלי צוק איתן ובביקורי את משפחות שלושת הנערים, מהמפוארים שבבתי סביון עד העלובים שבבתי הבדואים בדרום הוכחנו שיש בנו אחדות, אם כי לא אחידות. ראיתי חברה מאוחדת אך לא אחידה. אני מציע שנגיד לעצמנו: אנחנו חייבים אחדות שתדע להכיל את האי האחידות ואת הרב-גוניות בחברה הישראלית.

היופי שלנו שאיננו דומים זה לזה - רק יחד אנחנו חברה אחת. אם נדע לשמור על מסגרת מאוחדת נדע לקיים בתוכה את הרב גוניות. זה מחייב מאמץ לעשות מקום גם לאחר, כי רק לדרוס את האחר - זו כוחנות. בשמם של הבנים, המשפחות שאני מחבק, בשמם של חיילי צה"ל ואזרחי ישראל כולם - בואו נתאמץ לאחדות וכך כולנו נוכל להיות ביחד".

שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, ציין את הגינויים החריפים של נשיא ארה"ב ומזכיר המדינה לאחר הרצח ואמר כי "אובדנם של הנערים היה משהו שחשנו באופן אישי. הוא אובדן למשפחות, לישראל, לארה"ב ולעולם כולו. רצח של ילד הוא הסיוט של כל הורה. כאבא אני זוכר את הכאב והפחד המיידי שחשתי. אני מאמין שאנחנו יכולים לשאוב נחמה מהשפעתם והדרך שבה שינו חיים של אחרים לטוב. אנו מעריצים את ההורים האמיצים שבחרו להתמקד בתקווה ובערכים המשותפים לאמריקאים וישראלים כאחד. בשמי בשם משפחתי והעם האמריקאי כולו יהי זכרם ברוך".

את הערב, בהנחיית השחקנית שרית וינו אלעד, ליוותה תזמורת סימפונט רעננה שאירחה את קובי אפללו, דויד ד'אור, ארז לב ארי, עידן רפאל חביב, אודי דוידי, האחים גת, עובדיה חממה, אהובה עוזרי ושי צברי.