רואים את האכזבה בעיניים. לברון ג'יימס מיד לאחר ההפסד, לפנות בוקר
רואים את האכזבה בעיניים. לברון ג'יימס מיד לאחר ההפסד, לפנות בוקר צילום: רויטרס

החלום של דיוויד בלאט נעצר לפנות בוקר, במשחק השישי של סידרת גמר ה-NBA, כשקבוצתו קליבלנד הפסידה בבית     , וגולדן סטייט זכתה באליפות ראשונה מאז 1975, עם ניצחון גדול 105-97.

ואין ספק, שלמרות הנקודה הישראלית, האורחים היו טובים יותר. גולדן סטייט היתה העונה עם מאמן טירון יחסית כסטיב קר, לקבוצה הטובה בליגה, עם 67 ניצחונות בעונה הסדירה, והוכיחה לאורך הסידרה שיש לה יותר אפשרויות מאשר לקאבס.

קינג לברון ג'יימס נתן את ההצגה הרגילה עם כמעט טריפל דאבל של 32 נקודות, 18 ריבאונדים ו-9 אסיסטים, אבל כשמאת'יו דלאבדובה מסיים עם 2 נקודות, וגם הן מקליעות עונשין דקה לסיום, וכשיתר השחקנים לא מבריקים במיוחד, זה לא יכול היה להסתיים אחרת.

לדיוויד בלאט מגיעה מילה טובה על עונה חלומית מבחינתו, הראשונה שלו ב-NBA, וסביר להניח שממש לא האחרונה. למרות שהושמץ בחלקה, הוא הוביל את קבוצתו עד לגמר, אל מול כל הספקנים.

שתי הקבוצות פתחו את המשחק בצורה פחות טובה, כשאחרי חמש דקות, קליבלנד הובילה רק 6-7, אבל האורחים מגולדן סטייט עלו ליתרון מוקדם 17-11.

דריימונד גרין, אנדרה איגודאלה, והאריסון בארנס ירו שלשות מדוייקות, ולמרות פסק זמן של בלאט, הווריורס פתחו פער דו ספרתי וסיימו את הרבע הראשון ביתרון 28-15.

קליבלנד הצליחה להתעורר ברבע השני, בעיקר בזכות יכולת הגנתית של טימפויי מוזגוב, ועבירה שלישית של קליי תומפסון. 
ההפרש הצטמק ל-5, בארנס עוד ניסה לתקן עם שלשה, אבל טריסטן תומפסון סגר את רבע הקאמבק של גולדן סטייט עם הטבעה אדירה, 45-43 לוויריורס במחצית.

לתחילת המחצית השניה עלתה קליבלנד חדה יותר, ונטלה את היתרון, אבל באופן זמני בלבד. בארנס וגרין צלפו מהשלוש, ואיגודאלה עם דאנקים מרהיבים, לקחו את היתרון בחזרה.

גולדן סטייט המשיכה לרוץ, וכבר הובילה 69-55, כשהיא מסיימת את הרבע השלישי ומרגישה את האליפות מתקרבת אליה, בזכות יתרון מבטיח 73-61.

קליבלנד יצאה לקרב האחרון ברבע הרביעי, וניסתה את כל הכלים. לברון ומוזגוב צמצמו את ההפרש לשבע, 75-68, אבל קרי, איגודאלה ותומפסון מן העבר השני, המשיכו לקלוע מכל מצב והמשיכו לשמור על יתרון בטוח.

6:30 דקות לסיום, ביתרון 89-75, בגולדן סטייט כבר התחילו לחגוג, ובצדק. הווריורס המשיכו לשמור על יתרון דו-ספרתי כמעט עד לסיום.

קליבלנד עוד הצליחה בשניות האחרונות אמנם להתקרב ואפילו לחלום על הארכה  בעיקר בזכות שלשות מדוייקות של ג'י.אר. סמית', אבל הוא גם החטיא אחת חשובה, במצב של 103-97 לאורחים, 22 שניות לסיום.

גולדן סטייט, וזו עובדה, היתה פשוט טובה יותר לאורך המשחק, וזכתה באליפות היסטורית, מבחינת הקבוצה ששכחה כבר מזמן איך מרגישים אויר פסגות שכזה.