דייויד בלאט
דייויד בלאט צילום: רויטרס

​העונה החלומית והראשונה של דיוויד בלאט כמאמן ראשי של קבוצת NBA, הגיע הלפנות בוקר לסיומה, עם הפסד האליפות לגולדן סטייט, אבל למרות האכזבה, בלאט העדיף לראות מיד לאחר המשחק, את הצדדים החיוביים.

"הקבוצה שלנו עשתה הכל", הבהיר מאמן קליבלנד, "ונתנה את העונה הטובה ביותר שהיתה יכולה לתת. אתה לא קם בבוקר ומצפה מיד לזכות באליפות. יש לך תקוות, אבל לא תמיד הכל מסתדר כפי שאתה רוצה. השחקנים שלנו נתנו הכל כדי שזה יסתדר כפי שרצינו".

"קשה להפסיד", הודה בלאט והוסיף כי "לא לכל סיפור יש סוף טוב. אבל זה לא אומר שהסיפור שלנו היה רע. הוא היה סיפור טוב. היינו רחוקים שני נצחונות מזכייה באליפות. אני חושב שזו הצלחה".

את העונה הלא פשוטה שעבר, שכללה עליות ומורדות, ולא מעט ביקורת נגד המאמן הישראלי, בלאט מסכם כאתגר מעניין. "אי אפשר להשוות עונה אחת לאחרת. הייתי צריך להתאים את עצמי לסוג משחק שונה מכל מה שהיכרתי. העוזרים שלי, ההנהלה והשחקנים – כולם סייעו לי. זה לא היה קל, אבל בורכתי בשחקנים גדולים ובהזדמנות לבנות את הדרך שלי".

בלאט כמובן, חלק שבחים רבים לכוכב הקבוצה לברון ג'יימס.  "לברון שחקן מדהים, ומנהיג גדול, שחשוב לו להיות מעורב. קיבלתי הזדמנות לעבוד עם השחקן הטוב בעולם, והוא נתן לנו את הנשמה, הנהיג את הקבוצה, ועזר לי בהמון דרכים. עבורי זה כבוד גדול לאמן אותו, ויש לו במה להיות גאה על העונה האחרונה. זו ה אחת העונות הגדולות בקריירה שלו ואני גאה להיות המאמן שעזר לו להגיע לשם".

על הסידרה עצמה אמר המאמן: "גולדן סטייט היתה טובה יותר. קלענו באחוזים נמוכים ואיבדנו את הקצב. היו חסרים לנו שחקנים שבמהלך העונה עשו המון, אבל זה לא תירוץ. כולם יבריאו ויחזרו בעונה הבאה".