ד"ר שמואל שניידר
ד"ר שמואל שניידר ערוץ 7

ד"ר שמואל שניידר, מרצה במחלקה לעברית ב'ישיבה יוניברסיטי' בניו יורק, מתייחס היום (רביעי) בשיחה עם ערוץ 7 לאמירות של אנשי שמאל על מחנה הימין, בהן אמירתו של איש התיאטרון, עודד קוטלר, ב'נאום הבהמות'.

"תגובת השמאל להפסד בבחירות היא המשך של התגובה מ-1977", אמר שניידר, "אז השיח של השמאל נתן הרגשה של 'הלכה המדינה', הכל אבוד, המדינה תתמוטט. אז השמאל האשים גם את המפד"ל בבגידה והשתמשו כנגדם בביטוי 'עזבו מקור מים חיים' בעקבות החבירה של המפד"ל לליכוד ואף השתמשו כנגד המפד"ל בשמות פוגעניים".

שניידר מוסיף כי "אחת התכונות הבולטות של השמאל בעולם בכלל ובישראל בפרט היא הביטחון הבלתי מעורער בצדקת דרכו. הוא חושב שהוא היחיד שמבין את ההיסטוריה והוא 'קורא הדורות מראש'. זה מה שטען קארל מרקס וזה מה שטען המהפכן לנין ולפי תפיסה זו - כל השאר טועים ומטעים. דוגמא לכך היא שמעון פרס ומזרח התיכון החדש. הייתי שמח לשמוע אותו מה הוא אומר על מזרח התיכון החדש אחרי כל השינויים שקרו לאחרונה".

שניידר טוען כי השמאל מתנהג גם בהתנשאות, "יש מוטיב חוזר של התנשאות באמירות כמו: המתנחלים לא מבינים כלום, וגם נאום גרבוז על מנשקי הקמעות שהתנשא על עדות המזרח. הדברים אלו הם מה שהרחיקו את עדות המזרח והביא אותם למאוס במפא"י לדורותיה. והם מתנהגים בהתנשאות טוטלית וזה גובל בשחצנות וביהירות".

שניידר טוען גם כי השמאל שולט בהגמוניה בישראל, כלשונו, "השמאל שולט בשיח בישראל על ידי הפוליטיקלי-קורקט. הוא קובע את הגבולות הוא שולט במסגרות הפרסום, בשפת הדיון, הז'רגון, טון הכתיבה וגם מתווה כיוון בענייני מוסר. אפילו הכותבים מהימין סרים למשמעת החוקים שמתווה אותו מיעוט. וזאת מנטליות הגמוניסטית, כל מי שלא לנו הוא לצרינו, והוא כמובן לא מבין כלום".