העיר המובילה בקצינים - ירושלים

טקס סיום קורס קצינים התקיים היום בבה"ד 1 בהשתתפות הרמטכ"ל, גדי אייזנקוט. הערים המובילות במסיימי הקורס: ירושלים, מודיעין וחיפה.

ישי קרוב , ל' בסיון תשע"ה

גדי אייזנקוט בסיום קורס קצינים
גדי אייזנקוט בסיום קורס קצינים
צילום: דובר צה"ל

טקס סיום קורס קציני יבשה אחוד, מחזור 42, התקיים היום (רביעי) בבית הספר לקצינים שבמצפה רמון.

הטקס נערך במעמד הרמטכ"ל - רב אלוף גדי איזנקוט, מפקד זרוע היבשה - אלוף גיא צור, מפקד בית הספר לקצינים - אלוף משנה אבי גיל ואורחים נוספים.

לצוערים המסיימים הוענקה דרגת הקצונה סגן-משנה.

ראש המטה הכללי חשף את דרגותיהם של הקצינים המצטיינים והחל ממחר עתידים הבוגרים להשתלב בתפקידי הקצונה בכל היחידות הקרביות של זרוע היבשה, בהתאם לחיל ממנו הגיעו - איסוף קרבי, תותחנים, שריון, הנדסה קרבית, חיל רגלים וצנחנים.

איזנקוט אמר במהלך הטקס, "היום אנו מפקידים בידיכם את המשאב היקר ביותר שלנו – החיילים והחיילות – פקודיכם. עליכם לקבל החלטות, לעיתים קשות ומעוררות מחלוקת, להכתיב רמת דרישות ונורמות גבוהה, על מנת להכינם לאתגרים בשדה הקרב, ולעמוד בהצלחה בכל משימה שתוטל עליכם. לצד זאת, עליכם לגלות רגישות ולעורר אמון.

האחריות שלכם כלפי פקודיכם מתבטאת גם בשגרת היחידה שלכם – בהבטחת אקלים יחידתי מכבד ובמתן יחס שוויוני. בימים אלו, כשאנחנו מציינים שנה למערכת 'צוק איתן', ועל מגרש המסדרים עומדים לוחמים שלקחו בה חלק, עליכם לזכור כי המציאות סביבנו עדיין אינה יציבה. המזרח התיכון משנה את פניו וכך גם צה"ל נדרש להתאים עצמו למאפייני הלחימה המשתנים. מתוך הבנה כי עלינו לפעול באחריות ובאומץ, להשתנות ולהתאים עצמנו לאתגרי העתיד, על מנת להעניק ביטחון לאזרחי מדינת ישראל ולתושביה ולהבטיח את קיומה. זכרו כי עוצמתו של צה"ל טמונה באנשיו ובחובתנו לפקד מלפנים ולהוביל בשדה הקרב, לכך אין ולא יהיה תחליף".

אייזנקוט הוסיף כי "מולנו עומד אויב שאינו בוחל בשום אמצעי, אויב שאינו מהסס לעשות שימוש ציני ושיטתי באזרחיו והופך אותם למגן אנושי, אויב שבונה מתוך בתי אזרחיו עמדות שיגור לרקטות ומנהרות טרור, כדי להגשים את מטרתו ולפגוע באזרחי מדינת ישראל ותושביה. למרות דברי הרהב הנשמעים לאחרונה מצפון, מטרתנו היא לשמור על השקט הקיים, לטובת האזרחים משני הצדדים. רק צבא מוכן ודרוך, שאתם בחזית- מפקדיו, יבטיח מציאות ביטחונית טובה וירתיע את אויבינו".

מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, אמר כי "הצלחתכם בגיבוש מחלקתכם לכדי יחידה לוחמת, איכותית ומקצועית תלויה קודם כל באמונם של הלוחמים והמפקדים בכם. רק אמון זה יוכל להניע את אנשיכם בשדה הקרב אל מול האתגרים הנכונו לכם. אתגרים אשר בשנים האחרונות הפכו מורכבים יותר עבור הדרג הזוטר אשר מפגש בינו לבין האויב הפך עוצמתי וקצר. אנחנו סומכים עליכם ויודעים שאתם הנכס האנושי היקר והאיכותי ביותר שיש למדינת ישראל על מנת לממש את חזונה, חזון של שלום וביטחון בארץ ישראל".

את הקורס סיימו בהצלחה כ-373 צוערים, מתוכם 11 צוערות. העיר המובילה במספר הקצינים במחזור זה היא ירושלים ולאחריה מודיעין וחיפה. מבין המסיימים 56% מתגוררים בעיר, 26% מתגוררים ביישוב קהילתי, 14% מתגוררים במושב או כפר ו-4% מתגוררים בקיבוץ.