ילמדו לקח? ראשי הצהובים
ילמדו לקח? ראשי הצהובים צילום: פלאש 90

יום אחרי המפלה הגדולה בסדרת חצי גמר הפלייאוף בליגת ווינר סל וההדחה המפתיעה על ידי הפועל אילת, במכבי ת"א מגיבים כמו שרק הם יודעים כשמאשימים את סגל השחקנים ומודיעים כי מרביתם לא ימשיכו לעונה נוספת במועדון הצהוב.

אין ספק כי סגל השחקנים הנוכחי היה רחוק מלהגשים את הציפיות של ראשי המועדון, אך באותה נשימה צריך להזכיר כי מי שהחתים את השחקנים הללו והיה אחראי על הבאתם הם הם ראשי המועדון, ולפני שמפילים את האחריות הבלעדית על השחקנים, טוב וראוי שגם ראשי המועדון יפיקו לקחים על מידת מעורבותם והטעויות שעשו לכל אורך העונה מתחילתה ועד סופה.

הסגל הקצר שהיה עוד לפני הפציעות האחרונות של לנדסברג וסמית', חוסר הרגישות כלפי שחקנים ממורמרים, החתמות תמוהות למדיי של מחלקת הסקואטינג שחשבה כלכלית לפני מקצועית, והבאת עוזר מאמן שלא מתאים לתפקיד זה, אלו רק חלק מטעויות ההנהלה. האם במכבי ילמדו מזה לקח? אל תבנו על זה.  

בינתיים, בזמן שהשחקנים אמש הראו יכולת עלובה שאינה מזכירה את מכבי של פעם, בהנהלת הצהובים יש מי שדואג שלא להשתנות כשבבוקר שלאחר ההדחה הכואבת בחצי גמר הפלייאוף, כבר מסמנים את הכיוון של היציאה ללא מעט שחקנים.

גורם במועדון הצהוב סיפר כי הקבוצה תיפרד מלא פחות מ-6 שחקני סגל. סופוקליס שחורציאניטיס ואלכס טיוס ששיחקו יותר מול ההנהלה במהלך העונה מאשר על הפרקט, לא יהיו במועדון הצהוב בעונה הבאה. כמוהם גם מרקז היינס שהגיע בקול תרועה רמה במהלך הקיץ ממילאנו, וזכורים מספר משחקים מועטים בהם סיפק את הסחורה. ג'ו אלכסנדר שהגיע באמצע העונה ונייט לינהארט שנתן המון לחימה והקרבה אך לא מספרים, גם כן יצטרכו לחפש לעצמם קבוצה אחרת, ואפילו עוזר המאמן שהיה אמור לספק מהניסיון שלו, פיני גרשון, יסיים את דרכו בקבוצה ויחזור לעמדת הפרשן.

כבר תקופה ארוכה שבמכבי חושבים על העונה הבאה, כשלפני ראשי המועדון ניצבים שתי שאלות ביחס לסגל השחקנים - אילו שחקנים ישראלים יאיישו את הסגל, ושאלת עמדת הרכז הזר של הקבוצה כששם מתלבטים אם להמשיך עם ג'רמי פאגו או להחתים רכז זר אחר.

אחרי ההדחה הכואבת אמש, לראשי המועדון יש שאלה נוספת וגדולה הרבה יותר - האם נכון יהיה להמשיך עם גיא גודס, מאמן הקבוצה? 

בראיון שלפני המשחק, אמר יו"ר הקבוצה המיתולוגי, שמעון מזרחי, כי ללא קשר לתוצאה גודס ימשיך בקבוצה. גם המאמן מצידו אמר לאחר המשחק כי הוא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה. נראה שכמו בשנים האחרונות, במכבי כמו במכבי, מי שיחליט על זהות המאמן תהיה ההנהלה הצעירה והקפריזית. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו