בשר ודגים ללא קירור ומדבקות כשרות לא מאושרות

משאית שהובילה בשר ודגים ללא קירור והחזיקה במדבקות כשרות בניגוד לנהלים, נתפסה הבוקר על ידי מחלקת האכיפה של הרבנות.

ישי קרוב , א' בתמוז תשע"ה

המדבקות שנתפסו
המדבקות שנתפסו
צילום: יח"צ

היחידה לאכיפת הונאה בכשרות של הרבנות הראשית לישראל ויחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, תפסו הבוקר (חמישי) משאית שהובילה בשר ודגים בדרך לים המלח ללא קירור.

בנוסף לכך, נתפסו מדבקות והולוגרמות של כשרות, המבדילות בין סוגי הכשרויות השונים - הרגילה והמהדרין. ברבנות מציינים כי מדבקות מסוג זה נמצאות אך ורק אצל משגיחי הכשרות ושמורות מאוד בכספות והיחידה לאכיפה מנסה להבין מהיכן הגיעו המדבקות ליצרן.

ברבנות הראשית מציינים כי עבירה חמורה זו "מטעה את הציבור שכן לא ידוע כעת מהי הכשרות הראויה והאם בכלל יש כשרות על המוצרים".

ראש היחידה לאכיפת חוק איסור הונאה בכשרות, הרב רפי יוחאי, אמר כי "במהלך הפעילות שנערכה התגלתה, למעשה, שוב החשיבות של שיתוף הפעולה בין יחידות השדה של משרד החקלאות ושל מחלקת הונאה בכשרות בתוך אגף הכשרות הארצי של הרבנות הראשית לישראל.

בהיבט הזה, כאשר אדם ההולך בדרך לא ישנה הסטייה וההכשלה היא רוחבית. היצרן מסוגל גם לרמות בתחום הכשרות וגם לרמות בתחום הבריאות כאחד וכל זה על מנת להשיג רווחים גבוהים יותר תוך זילזול והכשלת הציבור".

הרב יוחאי ציין כי היחידה פועלת במלוא המרץ על מנת לאתר מידע נוסף בנושא זיופים ורמאות, ומבצעת מידי יום ביקורות ופשיטות בכל רחבי הארץ בשיתוף מלא עם כל יחידות משרדי הממשלה הרלוונטיים.