אלי ישי
אלי ישי צילום: חזקי עזרא

חבר הכנסת לשעבר, ניסים זאב, מנסה לסייע בימים אלה לחברו ומנהיג ש"ס לשעבר אלי ישי, שהכישלון בבחירות הותיר אותו עם חובות רבים לספקים, עובדים ונותני שרות.

ישי נאלץ בימים אלה להתמודד עם איומים עליו שמוגדרים על ידי ניסים זאב כמסע רדיפה. "מה שאני עושה זה טיפה בים,  הצלחנו לאסוף חמישים אלף ש"ח אבל זה באמת פרוטות ואנחנו קוראים לציבור להטות שכם לאיש הזה שפעל כל הרבה שנים לטובת כלל הציבור.

יש עניין דווקא לתת כשאדם נופל, אנשים אולי אומרים 'מה יצא לי מזה?' אבל אדרבא, בזאת תבחנו, דווקא כשאין אינטרס, זו צדקה לשם שמיים. אתם עוזרים באופן אישי לחלץ את רבי אליהו ואת יוני שטבון, אנשים יקרים".

זאב מספר בשיחה עם ערוץ 7 כי "הייתה תביעה מאוד קשה נגדו על רקע חוב של חמישים אלף שקלים, הם דרשו לפרק את המפלגה ולמנות לה כונס נכסים. זה מאוד מוזר שבחוב כזה קטן דורשים פרוק ומינוי כונס נכסים, מה גם שאין למפלגה הזאת שום נכסים, אלא אם כן יש רצון להשפיל ולבזות את אלי ישי''.

הוא מביא דוגמא נוספת. "ילד עבד ביום הבחירות וחייבים לו 470 שקל, האבא מתקשר לאלי ישי ואומר לו 'אם לא תשלם עד מחר אני אפנה לעורך דין, אשקיע אלפי שקלים בתביעה נגדך'. אני לא מבין מה הבהלה, אלי ישלם את הכול, הוא הרי יכול היה באמת להכריז על עצמו כפושט רגל, אז קצת סבלנות.

לדבריו גם מפלגת ש"ס ביקשה מספקים להתחשב בירידת המנדטים שספגה בבחירות ובקיצוץ התקציב בשל כך. זאב מקווה שבתוך שנה יוחזרו כל החובות של ישי. "יש חברים שמתנדבים ומרימים טלפונים, ובאמת כל מי שעוזר ומסייע עושה כאן חסד שאין בו אינטרסים.

''אני משוכנע שיקח קצת זמן אבל כל החובות יוחזרו, זה מה שהוא עושה כל היום - מנסה לגייס את הכספים", מתאר זאב.