האם גם חד"ש על הכוונת של ליברמן?

מפלגת חד"ש קוראת באופן גלוי וישיר לחרם כולל על כל החברות הקשורות לפעילות במזרח ירושלים ובאיו"ש.

דלית הלוי - ערוץ 7 , א' בתמוז תשע"ה

הסמן הימני החדש? אביגדור ליברמן מודיע על ההליכה לאופוזציה, השבוע
הסמן הימני החדש? אביגדור ליברמן מודיע על ההליכה לאופוזציה, השבוע
צילום: חזקי עזרא

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, הגיש הצעת חוק ולפיה יישלל מימון המפלגות ממפלגה שמוסד שלה או חבר-כנסת מטעמה יקראו לחרם או יעודדו במעשיהן חרם על ישראל או על סחורה ישראלית.

מפלגת חד"ש עונה על ההגדרות של הצעת החוק של חה"כ ליברמן. בהודעה לתקשורת מטעם חד"ש שפורסמה לא מכבר תחת הכותרת "החרם – התנגדות אזרחית לגיטימית" נכתב כדלהלן:

"תנועת חד"ש בירכה על החרם הבינלאומי על חברות שפועלות בהתנחלויות בשטחים הכבושים, ורואה בחרם סוג של התנגדות אזרחית לגיטימית.

"בגילוי דעת של לשכת חד"ש נכתב כי: "חד"ש מברכת על כל גילויי הסולידריות עם העם הפלסטיני ועם מאבקו הצודק - לרבות חרם על חברות מסחריות המעורבות בכיבוש ובהפרת זכויות העם הפלסטיני, שהוא סוג של התנגדות אזרחית לגיטימית".

חד"ש קראה "לכל עמי העולם, להתאחדויות ולאיגודים המקצועיים, להגביר את המאבק למען שלום צודק באזור, המבוסס על כיבוד זכויות העמים והפסקת כל העוולות, הדיכוי והגזענות".

ההודעה של חד"ש מכלילה יותר מזו של מרצ, והיא מתייחסת כאמור ל"חרם על חברות מסחריות המעורבות בכיבוש ובהפרת זכויות העם הפלסטיני", כלומר – לא רק מוצרים המיוצרים בהתנחלויות, אלא כל המערכת הכלכלית הקשורה בדרך ישירה ועקיפה לאזורי יהודה, שומרון ומזרח ירושלים.