נתניהו: יום שחור לאו"ם

ראש הממשלה תקף את דבריו של מזכ"ל האו"ם באן קימון ולפיהם ישראל צריכה להגן על הילדים ברצועת עזה. "מתברר שאין גבול לצביעות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בתמוז תשע"ה

נתניהו היום
נתניהו היום
צילום: לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (חמישי) בחריפות את דבריו של מזכ״ל האו״ם באן קמון, שאמר כי ישראל צריכה להגן על הילדים ברצועת עזה, כלשונו.

"זהו יום שחור לאו״ם - במקום לציין את העובדה שחמאס הפך את ילדי עזה לבני ערובה כשירה מתוך גני ילדים לעבר ילדי ישראל, וחפר מנהרות טרור לעבר גני ילדים בישראל, האו״ם בוחר שוב להטיף מוסר לישראל שמקפידה לנהוג על פי הסטנדרטים הבינלאומיים כפי שקבעו רק השבוע שורת גנרלים בכירים מארה״ב ואירופה", אמר נתניהו.

לדברי ראש הממשלה, ארגון הטרור חמאס זוכה לחסינות מהאו״ם על אף שהוכח מעבר לכל ספק שביצע פשעי מלחמה כשירה מבתי חולים, מסגדים ומתוך מתקנים של האו״ם. "מתברר שאין גבול לצביעות", הדגיש.

דבריו החריפים של נתניהו מגיעים לאחר שמזכ"ל האו''ם קרא לישראל לטפל בילדי רצועת עזה שנפגעו במבצע האחרון ברצועת עזה. באן קי מון אמר במועצת הביטחון של האו"ם: "אני מודאג מאוד לנוכח סבלם של ילדים רבים כל כך כתוצאה מהפעולות הצבאיות של ישראל בעזה בשנה שעברה".

הוא הוסיף, "אני מפציר בישראל לנקוט צעדים ממשים מידיים כולל סקירת המדיניות הקיימת והשיטות הקיימות כדי להגן ולמנוע הרג ופציעה של ילדים ולכבד את ההגנה המיוחדת שניתנה לבתי ספר ולבתי חולים".

גם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי (הליכוד) דחתה את דבריו של מזכ"ל האו"ם ואמרה כי "הגישה המוטה והחד צדדית של האו"ם בנוגע לפעילות צה"ל ב'צוק איתן' זועקת לכל כיוון".

"בזמן שמתנהלת לחימה בלתי פוסקת במזרח התיכון וילדים נטבחים חדשות לבקרים, בוחר האו"ם להזכיר באותה נשימה את מדינת ישראל עם מדינות שמזמן כל זכויות האדם הבסיסיות לא קיימות בהן", הוסיפה.

סגנית שר החוץ הבהירה כי מדינת ישראל עושה הכל, כלשונה, כדי לשמור על חיי אזרחים בשטח האויב, "כאשר חמאס משתמש באופן ציני בילדים ובמתקנים אזרחיים וגורם במתכוון לפגיעה בחיי אדם. מדינת ישראל תמשיך לנהל מערכה על חשיפת האמת ולא תפגע בזכותה להגנה עצמית".