האם סופדת לבנה: נרצחת בארץ שאהבת

בבית העלמין החדש בלוד הובא הלילה (מוצאי שבת) דני גונן הי"ד תושב העיר בן 25 שנרצח לפני כניסת השבת סמוך לישוב דולב בבנימין.

אמו דבורה ספדה לו בבכי מר, "חיית את חייך כיהודי חופשי בארצו. אהבת את הארץ ואהבת את האמת. דגלת באמת וכך חיית...אהבת ארץ ישראל עבורך הייתה ערך עליון. גם אהבת את מי שחי בארץ. אהבת לטייל. כך גם נרצחת בטיול בארץ שאהבת", ספדה.

להלוויה הגיעו מאות בני משפחה וחברים, רבנים מישיבות ההסדר ואזרחים רבים. בהלוויה משתתפים גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, חבר הכנסת מוטי יוגב, תושב דולב שהגיש סיוע בזירת הרצח ושר החקלאות אורי אריאל.

גונן הוא בן למשפחה מוכרת בעיר לוד, למד בישיבת ההסדר במעלה אדומים ולאחר סיום לימודיו בישיבה החל ללמוד הנדסת חשמל באוניברסיטת בר אילן.

בצה"ל ובשב"כ ממשיכים בסריקות אחר המחבל, שנמלט לאחד הכפרים הסמוכים למעיין עין בובין. מהחקירה עלה כי דני וחברו הגיעו למעיין הסמוך לדולב בשעות אחר הצהריים. הם התקשרו לחבר שלישי המתגורר בדולב וסיפרו לו כי במקום נוכחים פלסטינים והם מעוניינים להגיע לביתו, משום שלא חשו בנוח להישאר במעיין.

דקות ספורות אחרי שנכנסו לרכב והחלו בנסיעה לכיוון דולב, עצר אותם המחבל ושוחח עימם כמה שניות, כשהוא שואל אותם בין היתר "אם יש מים במעיין". בשלב מסוים הוא שלף אקדח מתוך שקית, ירה לעברם מספר רב של יריות ונמלט רגלית לאחד מהכפרים הפלסטיניים באזור. התרמילים שנמצאו בזירת הפיגוע היו בקוטר של 9 מ"מ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב לפיגוע הטרור ליד רמאללה ואמר כי ישראל פועלת כדי לאתר את המחבל שביצע אותו. נתניהו הוסיף כי "אסור שהשקט היחסי שמושג הודות לסיכולים רבים יטעה אותנו. הניסיונות לפגוע בנו נמשכים כל הזמן, ואנו נמשיך להילחם בהם בכל האמצעים שעומדים לרשותנו".

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, אמר "בזמן שהעולם עוסק בלהחרים את היהודים, הפלסטינים עוסקים בלרצוח אותם. שתי התופעות מחוברות ביניהם בקשר סיאמי של טרור. הפלסטינים הולכים ומרחיקים עצמם ממשפחת העמים, אל חברה המעודדת רצח וטרור".

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, כינה את הפיגוע "חוליה נוספת בהסלמה השקטה והחמורה במעשי הטרור בחודשים האחרונים". ריבלין הכריז כי ישראל "לא תשלים עם מציאות שבה מטייל צעיר מקפח את חייו באדמת ארץ ישראל בשל היותו יהודי. ראוי שנשמע גינוי נחרץ וברור למעשים נפשעים אלה מצד ההנהגה הערבית, הנושאת באחריות לפעולות טרור היוצאות משטחה וכן ממנהיגי הציבור הערבי במדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו