שכול שלישי בשלוש שנים

אימו של דני גונן הי"ד שכלה בשלוש שנים את בעלה, את הנכדה וכעת את הבן. ראש עיריית לוד: לאוייבים תרבות אחת - תרבות של רצח וטרור.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ה

ראש עיריית לוד, עו"ד יאיר רביבו, ספד בראיון לערוץ 7 לבן העיר דני גונן הי"ד, בן 25 שנרצח ביום שישי בפיגוע ירי בשעה שטייל באזור גוש טלמונים.

הוא סיפר כי זה השכול השלישי של אימו של דני - דבורה, בשלוש שנים - הבעל, הנכדה וכעת הבן.

"העיר לוד מרכינה ראש על הירצחו של בן העיר, דני גונן הי"ד, בפיגוע טרור על ידי רוצח שפל מחבל בן עוולה", אמר רביבו והוסיף כי "מעשה הרצח הנתעב מחזיר אותנו למציאות הכואבת של מעשים נפשעים כנגד יהודים רק בשל היותם יהודים".

עוד הוסיף ראש העיר כי "במקום להתעסק במלחמות תרבות מיותרות אצלנו, כדאי שנהיה מלוכדים מול אויבנו הקמים לכלותינו, שלחלקים מהם יש רק תרבות אחת - תרבות של רצח וטרור". 

שר החקלאות, אורי אריאל, אמר בהלוויתו של גונן, "דני הי"ד גילם בדמותו את אהבתו לעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. המעין בו בילה דני ערב השבת לא יקרא עוד עין ביבון אלא עין דני ואני מתחייב לפתחו לאתר שיהיה מהמתויירים בישראל. המרצחים שלא רצו לראות בו את מעט המטיילים עד כה יראו כיצד ינהרו אליו אלפי יהודים נוספים.

"דני הי"ד שגר בלוד והיה תלמיד הישיבה במעלה אדומים האמין ופעל להגברת הבניה החברתית והפיזית בכל מקום בארץ. אנו מחויבים להמשיך את דרכו גם בחיזוק הפעילות החברתית ברחבי הארץ לצד חיזוק הבניה ושבירת הקיפאון ביהודה ושומרון".

להלוויה הגיעו אמש מאות בני משפחה וחברים, רבנים מישיבות ההסדר ואזרחים רבים. בהלוויה משתתפים גם סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, חבר הכנסת מוטי יוגב, תושב דולב שהגיש סיוע בזירת הרצח ושר החקלאות אורי אריאל.

גונן הי"ד הוא בן למשפחה מוכרת בעיר לוד, למד בישיבת ההסדר במעלה אדומים ולאחר סיום לימודיו בישיבה החל ללמוד הנדסת חשמל באוניברסיטת בר אילן.טוען....