רוב הפיגועים נמנעים בשל פעילות כוחות הביטחון

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לרציחתו של דני גונן ביום שישי והדגיש כי כוחות הביטחון פועלים במלוא המרץ למצוא את המרצח.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לרצח של דני גנון ביום שישי בגוש טלמונים.

"אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתו של דני גונן זכרונו לברכה, שנרצח על ידי מרצח שפל. אני מבקש לשלוח גם איחולי החלמה לנתנאל חדד".

נתניהו אמר כי כוחות הביטחון פועלים במלוא המרץ למצוא את המרצח ולהביא אותו לדין, "להעניש אותו במלוא החומרה".

"השקט היחסי שקיים ביהודה ושומרון לא צריך להטעות אף אחד", אמר ראש הממשלה וציין כי יש כאן כל הזמן ניסיונות של פיגועים, "לצערנו, חלקם צולחים. הסיבה שרובם לא צולחים זה כתוצאה מפעולה מאוד מאומצת של צה"ל ושל השב"כ וגורמים אחרים מטעמה של מדינת ישראל".

נתניהו התייחס גם ללחצים הבינלאומיים על ישראל בנוגע לפעילות צה"ל ובנוגע למשא ומתן עם הרש"פ, "הצורך למנוע את הפיגועים הללו קיים כל הזמן, אבל בהצעות הבינלאומיות שמציעים לנו, ובעצם מנסים לכפות עלינו, אין שום התייחסות אמיתית לצרכי הביטחון של מדינת ישראלים ולאינטרסים לאומיים אחרים שלנו. פשוט מנסים לדחוק אותנו לגבולות שאינם בני הגנה, תוך התעלמות מוחלטת מה יהיה מהצד השני של הגבול.

הדבר הזה כמובן יביא לתוצאות שאנחנו רואים אותן וחווים אותן על בשרנו מרצועת עזה וגם מלבנון. אנחנו לא ניתן לזה לקרות. הדרך להגיע להסדרים זה רק דרך משא ומתן דו צדדי, ואנחנו נדחה בתקיפות ניסיונות לכפות עלינו תכתיבים בינלאומיים, גם למען הביטחון וגם למען השלום. שלום יושג רק בדרך של משא ומתן ישיר בין הצדדים, שיתחשב באינטרסים הלאומיים שלנו, ובראשם הביטחון".

בהמשך הדברים אמר נתניהו כי הדו"ח שפרסמה מחלקת המדינה של ארה"ב על מעורבותה של איראן בטרור צריך להוות פעמון השכמה למי שאינו מבין את ההיקף של הפעילות החתרנית האיראנית והתוקפנות האיראנית, גם במזרח התיכון וגם מעבר למזרח התיכון, "המערך האיראני חובק עכשיו למעלה משלושים מדינות, ומדי כמה שבועות נוסף תא טרור חדש שלהם, ישירות או באמצעות שלוחיהם, החיזבאללה. למשל, ראינו לאחרונה בקפריסין דירת טרור שבה נתגלה מאגר עצום של חומר נפיץ, וזאת רק דוגמה אחת מני עשרות רבות.

והמשטר הזה אמור עכשיו לקבל, בהסכם הגרעין, גם נתיב בטוח לפצצות גרעין, אחרי עשור ללא הפרה, אפשרות של הגעה לפצצות גרעין לפני העשור הזה, באמצעות הפרה ופיקוח מחורר מאוד, ובנוסף לכך לקבל מיד עשרות מיליארדים של דולרים, מה שיאפשר להם להגביר גם את מאמץ הטרור שתיארתי, גם את התוקפנות שלהם באזור, גם את החימוש המוגבר שהם עושים לשלוחיהם - החיזבאללה, הג'יהאד האסלאמי, החמאס ואחרים - ועל כן ההסכם הזה איננו הסכם טוב. הוא הסכם שמסכן את מדינת ישראל, את המזרח התיכון, לדעתי את שלום העולם כולו".