אימו של דני גונן הי"ד:
"לכל יהודי הזכות לטייל בארץ"

אימו של דני גונן קראה הבוקר שלא להפסיק את הטיולים ברחבי ארץ ישראל, "אם אני גרה בלוד אז אני צריכה לפחד?".

בני משה , ד' בתמוז תשע"ה

"לכל יהודי הזכות לטייל בארץ"-ערוץ 7
דני גונן
צילום: באדיבות המשפחה

דבורה, אימו של דני גונן הי"ד שנרצח בפיגוע הירי ביום שישי האחרון, דחתה את האמירות נגד טיולים באזורים מסויימים בארץ ישראל.

"זו ארץ ישראל, אני צריכה לפחד?", אמרה אימו של גונן בראיון לגלי ישראל, "אנחנו לא צריכים לפחד, מי שצריך לדאוג שידאג לביטחון הארץ והתושבים".

גונן הוסיפה כי "כמו שדני טייל בכל מקום אחר, הוא טייל גם באותו יום שישי. שום דבר לא שונה מיום שישי אחר. אז זה היה בדולב, בשבוע שעבר זה היה במקום א' ולפני שבועיים במקום ב'.

זאת אומרת שאם אני גרה בלוד אז אני צריכה לפחד ואם אני מגיעה למחותנים שלי בבית אל אז אני צריכה לפחד? אנחנו לא צריכים לפחד".

נציין כי אלוף פיקוד המרכז לשעבר, גדי שמני, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי לא בטוח לצאת לטייל ביהודה ושומרון. "למרות חופשות הקיץ, למרות השקט היחסי, צריכים להיות מאוד זהירים. לטייל שם, באזורים האלה ביהודה ושומרון, זה לא כמו לטייל בגליל בגולן או בנגב. צריך לתאם ולהיות הרבה יותר זהירים ואם אפשר אז גם לא לעשות את זה, ובטח לא בקבוצות קטנות במקומות מבודדים".

לדבריו הגיב ראש מועצת אפרת אל"מ עודד רביבי, "מוזר שהאלוף שמני מבקש להפוך את יהודה ושומרון לחבל ארץ שוממה שעל יהודים ייאסר לטייל בה. זהירות האזרחים על חייהם אינה החלופה לפעילות האבטחה של הצבא. האם שמני גם מציע לחדול מלטייל בירושלים או שאולי הוא מציע לאזרחי ישראל לחדול מנסיעה ברכבים בגלל ריבוי התאונות הקטלניות".