בקרוב: משמר בתי המשפט גם בבתי הדין הרבניים

שר הדתות דרש בוועדת השרים לחקיקה כי קידום הצעת חוק לחיזור משמר בתי המשפט ייעשה בתיאום עם משרד הדתות גם עבור בתי דין רבניים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשע"ה

בקרוב: משמר בתי המשפט גם בבתי הדין הרבניים-ערוץ 7
דוד אזולאי
אהרן והב - חדשות 24

שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס) מנע היום (ראשון) בישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה את אפליית בתי הדין הרבניים, לאחר שמשרד המשפטים העלה על סדר היום הצעת חוק שתכליתה חיזוק משמר בתי המשפט תוך התעלמות מצרכי בתי הדין הרבניים.

יועץ שר הדתות לענייני חקיקה עו"ד ארז מלול אמר כי "לבית הדין הרבני יש מעמד שיפוטי שאינו פחות מבתי המשפט ואין שום סיבה שהאבטחה שם תסופק מחברות כח אדם שאין להן ההכשרה המתאימה והדומה לזו שיש בבתי המשפט".

מלול הסביר כי "משרד הדתות יילחם ולא יאפשר כל אפליה לרעה של בתי הדין הרבניים לעומת בתי המשפט".

בסיום הישיבה נקבע כי משרד המשפטים יקדם את הצעת החוק רק לאחר דיון והסכמות עם מערכת בתי הדין הרבניים תוך מתן שוויון מלא ומעמד זהה לבתי המשפט. במשרד הדתות בוחנים כעת אפשרויות לתגבור מערך האבטחה.

את הישיבה סיכם שר הדתות בהצהרה כי מדובר בתחילתו של מהלך שבסופו יינתן שוויון מלא לבתי הדין הרבניים ותתוקן האפלייה ארוכת השנים, הן בהגדלת מספר הדיינים והן בהגדלת כח האדם והמשאבים העומדים לשירות בתי הדין.

"לא יתכן כי מצד אחד יבואו בתלונות לבתי הדין על תפקוד לקוי ומצד שני לא יתנו לו את הכלים להתמודד עם הפניות הרבות'', אמר השר אזולאי.