נתניהו: המשט החדש לעזה - צביעות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית והתייחס למשט מיוון לרצועת עזה ולמשא ומתן עם הרש"פ.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (שני) עם חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית.

במהלך המפגש אמר נתניהו כי "אותם אנשים ששולחים משטים מתעלמים מהילדים הפלסטינים המטופלים בבתי חולים ישראלים ואומרים שצריך ללחוץ על ישראל למרות שהפלסטינים הם אלה שנמנעים ממשא ומתן. אבו מאזן נטש את כולם וגם אותי, הוא סירב להתקדם גם בחדר בבית הלבן".

ראש הממשלה הדגיש כי על מנת להתקדם במגעים מול הרש"פ יש לקיים משא ומתן ישיר, "אין תחלופה למשא ומתן ישיר שכולל הכרה הדדית. כשאנחנו אומרים מדינה יהודית אנו מתכוונים למדינה יהודית שמכבדת את כל האזרחים. אבל הם אומרים שהם יכירו בנו רק אחרי שיציפו את המדינה שלנו בפליטים, כלומר - שתי מדינות - אחת פלסטינית והשנייה ישראלית ופלסטינית שמוצפת בפלסטינים"

עוד הוסיף נתניהו כי על כל מקום שישראל עזבה השתלטו גורמי טרור - בעזה ובדרום לבנון, "מי ימנע את ההברחות? מי ימנע את ייצור הנשק? במזרח התיכון הזה אנחנו לא רוצים רק הכרה הדדית אלא גם שהם ישארו שכנים ולא ישתלטו עלינו. מי יכול לדאוג לזה? רק אנחנו".

נציין כי ח"כ באסל גטאס מהרשימה המשותפת הודיע אתמול כי הוא מתכוון לעלות על משט תמיכה בפלשתינים בעזה.

המשט ייצא לרצועה מאתונה ומטרתו, לדברי המארגנים, להגיש סיוע הומניטרי לתושבים. גטאס, שכבר נמצא ביוון, שיגר אתמול מכתב לרה"מ בנימין נתניהו ולשר הביטחון משה יעלון ובו הבהיר כי בכוונתו להיות על סיפון הספינה מריאן, שיצאה ל"משט החירות 3" משבדיה. אין שום סיבה למנוע מאיתנו להגיע לעזה ולהגיש את הסיוע שאנחנו מביאים איתנו", כתב.

"אני קורא לכם להורות לכוחות הביטחון הישראליים להתרחק מהמשט ולתת לו להמשיך בדרכו. השתלטות על הספינות ומניעתן מלהגיע ליעד יסבכו את ישראל במשבר בינלאומי קשה נוסף, שאתה וממשלתך תישאו באחריות מלאה לתוצאותיו".

ח"כ אביגדור ליברמן אמר בתגובה "השתתפותו המתוכננת של ח"כ גטאס במשט היא הוכחה נוספת לכך שהרשימה המשותפת היא ספינת טרור אחת גדולה, שכל מהותה היא פגיעה במדינת ישראל ושימוש בדמוקרטיה הישראלית בניסיון להרוס אותה".