ח"כ יוגב: להכניס פלוגות צבא לירושלים

ח"כ מוטי יוגב החבר בוועדת חוץ וביטחון התייחס לגל הטרור האחרון. "חסר כוח משטרתי מאומן כדי לטפל בבעיות הביטחוניות במזרח ירושלים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ה

ח"כ הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) התייחס היום (שני) בשיחה לערוץ 7 למצב הביטחוני המדרדר ביהודה ושומרון ובירושלים. 

"יש הקרנה הדדית בין המציאות הביטחונית גם ביהודה ושומרון ובירושלים, ואנחנו עדים בחדשות לפיגוע הרצחני שהיה בנחל ליד דולב שבו נהרג דני גונן הי"ד, ולפיגוע הדקירה של השוטר אתמול בשער שכם בירושלים. אבל על כל שני פיגועים שמתפרסמים יש מאחוריהם עשרות מקרים של יידויי אבנים ובקבוקי תבערה ועוד עשרות שמפוענחים ונבלמים על ידי כוחות הביטחון וצה"ל", אמר יוגב.

יוגב קרא לראש הממשלה ולשר לביטחון פנים לכנס ישיבה ולדון בנושא והוא קורא להם לבצע צעדים משמעותיים, "אני אומר פעם נוספת שצריך להכניס לירושלים פלוגות צבא שיהיו תחת המשטרה, כי חסר כוח משטרתי מאומן כדי לטפל בבעיות הביטחוניות במזרח ירושלים, והמשטרה שקיבלה תקנים עדיין לא הצליחה למלא אותם".

יוגב מצביע על הבעיה המרכזית לדעתו, "בעיית החינוך במזרח ירושלים אבל גם ברשות הפלסטינית, שמלמדים את הילדים והנוער להרוג ולהשמיד ולכן פשוט שהחינוך הזה מגדל מצע של מחבלים, טרוריסטים ורוצחים, ולא מדובר פה באירועים בודדים. חייבים לטפל בבעיית התשתית הזאת. לדעתי בסופו של דבר נצטרך להשיב אלינו לא רק את השליטה הביטחונית, אלא גם את השליטה החינוכית, לא תהיה ברירה אחרת".

ח"כ יוגב קורא למערכת הביטחון לבצע בדיקה מקיפה על הערכות הביטחונית לפני הפיגוע, "את דמו של דני גונן לא ניתן להשיב. הנקמה היא בידו של הקב"ה ובידו של צה"ל ומערכת הביטחון שאני מקווה שאת המחבל הזה תמצא הרוג וגם תהרוס את ביתו כדי לחזק את ההתרעה כדי שאירועים כאלה יחזרו פחות ופחות".

יוגב התייחס גם לאפשרות שח"כ ישתתפו במשט לעזה, "את חברי הכנסת שרוצים להשתתף במשט לעזה, אפשר להעביר  גם בלי אוניה. אני כבר הצעתי לח"כ גאטס אחרי נאום שלו שילך לעזה אם הוא חושב שיהיה לו שם יותר טוב, ניתן להעביר אותו דרך הגדר. אם הוא ינסה לבוא דרך ספינה בפופוליזם כזה או אחר בניסיון להכפיש את שמה של מדינת ישראל, אני מניח שחיל הים ידע לעצור ולטפל בו, וכאן כבר יש חברי כנסת שיוזמים חוקים להוציא אותם מהשיח הפרלמנטרי".