הלילה חלמתי חלום
הלילה חלמתי חלום עטיפת הסינגל

פרויקט "כנפי רוח" נולד מתוך הופעות רבות של הרב מנחם פרומן, עם זמרים רבים ומגוונים, בכל הארץ. הופעות אלו נקראו "תורה – שירה". הרב היה מלמד זוהר או ר' נחמן מברסלב, מדי שבוע בשבוע, והאומן היה שר. וכך הייתה מתנהלת ההופעה: שיר, לימוד, שני שירים נוספים, ולימוד.

לאחר פטירתו של הרב, עלה רעיון של ביתו שולמית ובן זוגה המוסיקאי - חגי הלברטל,  להציע את שיריו של הרב להלחנה לזמרים הרבים שהופיעו איתו ועברו עימו במסע מלא-חיים זה. לדיסק עצמו, נבחרו 12 שירים מתוך הלחנים הרבים שנשלחו. השירים עוסקים בנושאים כמו אהבה לאישה ואהבה לארץ, התמודדויות וכישלונות, מוות, מקום האדם בעולמו ועוד ועוד.

את הפרויקט פתח השיר "אדם" אותו הלחין ומבצע – ברי סחרוף, לאחריו יצא לרדיו שלמה גרוניך עם "חופש עד הקצה" שזוכים להשמעות יפות ועוררו סקרנות רבה סביב הפרויקט וכעת יוצא סינגל נוסף הכולל קליפ של יוסי סיווד עם השיר" הלילה חלמתי חלום".

יוסי סוויד, אשר ליווה את הרב בשיעוריו, מספר על החיבור המיוחד לטקסט השיר "הלילה חלמתי חלום": "כאשר הזמינו אותי לנגן בשיעור שהעביר הרב מנחם כשנתיים לפני פטירתו, נענתי בשמחה ושאלתי בתמימותי- כמה משלמים. השיבו לי שאת התשלום אקבל באופן אחר ובזמן לא ידוע.

התשלום אכן הגיע בסופו של דבר בצורת השיר הפיזמונאי ביותר, המותאם ביותר ללחן, שכתב הרב- לדעתיכטיבן של מציאות, הרגשתי שהוא מצד אחד מיועד ממש בשבילי ומתחבר לתחושות שלי, ומצד שני התפלאתי מאד איך לא חטפו אותו אחרים. כבשה אותי הכנות המוחלטת, חסרת העקבות, הילדית, הרצון הבסיסי והיסודי כל כך להיות רצוי ומקובל- הלילה חלמתי חלום שבו אוהבים אותי. לומר את זה מבלי להתבייש."