"ישראל תנקוט בכל האמצעים כדי לעצור את המשט"

מנכ"ל משרד החוץ שלח איגרת למזכ"ל האו"ם ובה דרש שהקהילה הבינלאומית תגנה את המשט לרצועת עזה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' בתמוז תשע"ה

"ישראל תנקוט בכל האמצעים כדי לעצור את המשט"-ערוץ 7
מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד
צילום: ניצן קידר

מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד הנחה הערב (שני) את השגריר הישראלי באו"ם, רון פרושאור, להעביר למזכ"ל באן קי-מון איגרת מחאה נגד המשט המתוכנן לעזה.

"ניסיון זה לאתגר את המצור הימי של ישראל על עזה, טומן בחובו השלכות מסוכנות. המטרה היחידה של המשט היא ליצור פרובוקציות שמהוות סיכון ביטחוני, והפרה של החוק הבינלאומי", לשון המכתב.

המזכ"ל עצמו, מזכיר גולד, הבהיר בעבר כי המצור הוא דרך יעילה למנוע מנשק להגיע לרצועת עזה, וישראל הצליחה ליירט בזכותו אלפי טונות של אמצעי לחימה מסוגים רבים.

"לממשלת ישראל יש חובה בסיסית להגן על אזרחיה, ולמנוע הגעה של נשק אל המחבלים בעזה. כל כלי שיט שינסה להיכנס לאזור הימי הסמוך לרצועת עזה, יפר את הסגר הימי. הרשויות בישראל ינקטו בכל האמצעים הדרושים כדי לאכוף את הסגר הימי, בהתאם לחוק הבינלאומי", לשון האיגרת.

מנכ"ל משרד החוץ ביקש להבהיר לבאן שאין שום צורך ראוי או הגיוני למשט מסוג זה. "המוצרים היחידים שישראל מונעת להכניס לעזה הם כלי נשק ואמצעים שיכולים לשמש לייצור פצצות ואמצעי לחימה אחרים".

גולד דורש באיגרת שהקהילה הבינלאומית תגנה את המהלך ותבהיר במסר חד משמעי למארגנים והמשתתפים של המשט את התנגדותה למהלך.

"פרובוקציות אלה, רק מחזקות את המתח באיזור. ישראל אינה מעוניינת בעימות, אך נחושה בתקיפות לאכיפת הסגר הימי על רצועת עזה", לשון האיגרת. בתוך כך, היום קיבלה ישראל איתות מהמערכת המדינית בקפריסין ולפיו המדינה לא תאפשר לאף כלי שיט להפליג מתחומה לכיוון רצועת עזה.