טסט לרכב? עכשיו זה פשוט יותר

נהגים יוכלו לשלם את אגרת רישיון הרכב באמצעות האינטרנט או המוקד הטלפוני של משרד הרישוי, ולבצע טסט בלי להמתין לרישיון המשולם.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ה

טסט לרכב? עכשיו זה פשוט יותר-ערוץ 7
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בשורה טובה לנהגים. החל מהאחד ביולי, יוכלו נהגים לשלם את אגרת רישיון הרכב ("טסט"), באמצעות האינטרנט או המוקד הטלפוני ולבצע מיידית את מבחן הרישוי השנתי לרכב, בלי להמתין לאישור תשלום של הבנק.

עד כה, נאלצו נהגים ששילמו את אגרת רישיון הרכב, הנדרשת לצורך ביצוע ה"טסט", באינטרנט או במוקד הטלפוני, להמתין כמה ימים עד לקבלת הטופס שעליו מוטבעת חותמת תשלום של הבנק "שולם".

עד לקבלת אישור תשלום של הבנק, לא התאפשר לבעלי הרכב ששילמו את האגרה באמצעים המקוונים, לבצע את מבחן הרישוי השנתי, למעט מי שהנפיק טופס אגרה באמצעות עמדות הרישיומט, המוצבות כיום בסניפי הסופר פארם ובמשרדי הרישוי.

בתום מבחן הרישוי השנתי לרכב ולאחר קבלת דיווח ממכון הרישוי, כי הרכב עבר את הטסט בהצלחה, משרד התחבורה ישלח לבעל הרכב רישיון רכב שבו יופיע אישור התשלום והאישור על ביצוע המבחן שנתי.

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ ציין כי השירות החדש התאפשר בעקבות חיבור מחשבי מכוני הרישוי בארץ (ONLINE) למחשבי משרד התחבורה, זאת במסגרת שיפור השירות לנהגים.