מכבי ת"א: טיוס בחוץ – מקל מתקרב

הסנטר של הצהובים, יממש את אופציית היציאה שלו מהקבוצה, וישלם קנס של 150 אלף שקלים. דאור פישר מועמד להחליפו

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' בתמוז תשע"ה

מכבי ת"א: טיוס בחוץ – מקל מתקרב-ערוץ 7
בדרך החוצה. אלכס טיוס
צילום: אתר מכבי ת"א

מכבי תל אביב ממשיכה להפיק לקחים מהעונה החולפת אותה סיימה בחצי גמר הליגה, לראשונה זה 23 שנים, ולהרכיב את הסגל לעונה הבאה כמה שיותר מהר.

אלכס טיוס, שחקנה של הקבוצה בשנתיים האחרונות, לא ימשיך במדים הצהובים, לאחר שקיבל הצעות מקבוצות אחרות באירופה. טיוס יודיע באופן רשמי בימים הקרובים על החלטתו, וייאלץ לשלם קנס בסך 150 אלף דולרים כדי להפר את החוזה.

בקבוצה לא מצטערים יותר מדי על המהלך, וכבר מנהלים מגעים עם שחקן גבוה ששיחק במכבי ת"א בעבר, והיה מבוקש גם בעונות האחרונות, דיאור פישר. גם הוא, כמו טיוס, נחשב לאזרח ישראלי ולא נכלל במכסת הזרים. הוא גם שיחק בעבר נבחרת ישראל.

פישר שיחק בעונה האחרונה בקאזאן הרוסית והצליח בה, אבל מעוניין לשוב לישראל, ואף מוכן לשם כך לרדת בשכרו, גם אם לא באופן משמעותי. הוא נחשב שחקן בעל קליעה רכה מחצי מרחק, אבל גם חוסם וריבאונד מתחת לסל. 

במקביל נשקלת האפשרות לפנות גם לרוברט רות'בארט מעירוני נהריה, אך לא בטוח שירצה לעבור לקבוצה, בשל האפשרות שיקבל מעט דקות, יחסית להיותו שחקן חמישה במהלך העונה הנוכחית.

הצהובים גם מתקדמים בימים האחרונים במשא ומתן עם גל מקל, כשההחתמה של טיילור רוצ'סטי קידמה את העניינים, משום שהשניים שיתפו פעולה בעונה האחרונה, ומעריכים זה את זה. אם אכן תיסגר העיסקה, שכרגע לא נחתמת בגלל פערים כלכליים, יהיה לצהובים קו אחורי חזק גם במונחים אירופיים, כשהתכנון הוא לצרף לפחות עוד גארד זר נוסף.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il