חב"ד: זרם העולים הולך ומתגבר

הרב דוד דרוקמן רבה של קריית מוצקין וחסיד חב"ד מספר בראיון לערוץ 7 על הרבי מלובביץ' ועל ההילולה, "הרבי היה משה רבינו של הדור"

אלירן אהרון, ניו יורק , ו' בתמוז תשע"ה

הרב דוד דרוקמן רבה של קריית מוצקין מספר על דמותו של הרבי מלובביץ', לרגל הילולת הרבי שחלה בג' בתמוז.

לדבריו, "בימים האחרונים שמעתי שבחדרו של הרב היה מקל הליכה של רבי לוי יצחק מברדיצ'ב, וזה אומר הכל, הרבי היה וגם עכשיו מכיוון ש'צדיקים קרויים חיים במיתתם יותר מבחיים' היה משה רבינו של הדור וגם כאשר הרבי הוכיח את הדור זה היה מקל נעם ולא מקל חובלים". 

הרב דרוקמן תיאר את מה שהתרחש בהילולת הרב, "משנה לשנה זרם העולים לציונו הקדוש הולך ומתגבר רק בשבת האחרונה היו פה חמשת אלפים בני אדם וביום ראשון הגיעו עשרות אלפי יהודים, ומה שמעניין וזאת תופעה שאין לה אח ורע בשום מקום בעולם מלבד אצל רבי שמעון בר יוחאי, רואים את כל עם ישראל, חרדים ודתיים ומה שמכונים חילונים, נשים גברים כל העדות כל הזרמים אפילו כאלה שאינם בני ברית".

"כולם מתרפקים על המקום הקדוש הזה ומרגישים קשר נפשי, קשר של בן לאביו. כאשר נמצאים ליד הציון אפשר לחוש את הדממה החרישית, דממה של יראת כבוד, אנשים חשים שכמו בחייו בעולם הזה גם בציון הם עומדים מול פני הקודש, והם מרגישים שהם מדברים עם הרבי כמו שהיה בחיי חיותו וכל אחד והמצוקות שלו והבקשות שלו".

הרב דרוקמן מציין שעבור חסידי חב"ד לעליה לציון יש משמעות נוספת, "בחינוך החב"די באים לרבי לא רק כדי לבקש אלא גם כדי להבטיח להמשיך במשימות הקדושות ובשליחות הגדולה והקדושה שהוא הטיל עליו, ובאו לכאן אורחים ושלוחים מכל רחבי תבל".