צבע אדום בעוטף עזה, צה"ל תקף משגר

בצה"ל זיהו שיגור של רקטה אחת, שנפלה ככל הנראה באזור יד מרדכי, ולא גרמה לנפגעים או לנזק. לאחר חצות תקף צה"ל משגר רקטות.

ידידיה בן אור , ו' בתמוז תשע"ה | עודכן: 00:33

כיפת ברזל
כיפת ברזל
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

אזעקת צבע אדום נשמעה (שלישי), מעט לאחר השעה 22:00, בכמה מישובי המועצה האזורית חוף אשקלון.

בצה"ל זיהו שיגור של רקטה אחת, שנפלה ככל הנראה באזור יד מרדכי, ולא גרמה לנפגעים או לנזק. כעת סורקים הכוחות את האזור.

דובר צה"ל מסר אחר חצות כי חיל האוויר תקף משגר רקטות בצפון רצועת עזה. "מדובר במשגר ממנו בוצע הירי לעבר שטח מדינת ישראל מוקדם יותר הערב. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות", נאמר בהודעת צה"ל. 

נזכיר כי לפני 12 יום נשמעה גם כן אזעקה באותו אזור, סמוך לשעה 22:00. אז איכנה המערכת שיגור של רקטה אולם לא אותרה נפילה בשטח ישראל. גורמים צבאיים העריכו אז כי יתכן שמדובר היה בשיגור כושל.

ראש מועצת אשכול לשעבר, ח"כ חיים ילין (יש עתיד), אמר בתגובה לירי, כי "ועדת החקירה של המלחמה הבאה צריכה להתחיל את עבודתה כעת ולא כשצה"ל נאלץ לצאת למערכה צבאית אחרי חודשים של ירי על ישובים אזרחים".

"אני מצפה ממזכ"ל האו"ם לגנות בחריפות את פשע המלחמה שבוצע הערב מרצועת עזה וקורא לממשלת ישראל להפסיק ולהתבונן על הנעשה מהצד, להגן על אזרחי ישראל ולחתור לאופק מדיני", הוסיף.

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, אמר בתגובה לירי כי "מי שמוכן לספוג טיפטופים - יקבל בסופו של דבר גשם זלעפות. אסור להשלים עם המצב הזה".

לדבריו, "אין זכות קיום לממשלה שמוכנה להשלים עם המצב בו פחות משנה לאחר מבצע צבאי שבו שילמנו מחיר יקר בחיי חיילים ובשיבוש החיים למדינה שלמה במשך כחודשיים - חוזר המצב בו תושבי הדרום צריכים שוב לרוץ למרחבים המוגנים. המצב הזה הוא בלתי-נסבל, לא מתקבל על הדעת וחייבים לשים לו סוף".