השגריר לשעבר: האו"ם מוטה נגד ישראל

''הגוף שהוציא את הדו"ח, מועצת האו"ם לזכויות אזרח, מבלה את רוב-רובו של זמנו בביקורת נגד ישראל", אומר שגריר ארה"ב באו"ם לשעבר.

אלירן אהרון, ניו יורק , ז' בתמוז תשע"ה

ג'ון בולטון
ג'ון בולטון
צילום: יוני קמפינסקי

"דוח האו"ם על מבצע צוק איתן הוא דוגמא נוספת להטייה העקבית והנרחבת נגד ישראל מצד האום", כך אומר שגריר ארה"ב באו"ם לשעבר, ג'ון בולטון, בראיון מיוחד לערוץ 7. 

"הדו"ח התעלם לגמרי מכל מה שישראל עשתה כדי לא לתקוף מטרות אזרחיות ולהגן על האוכלוסייה האזרחית", אמר בשיחה עם ערוץ 7 בניו יורק.

"תוצאות הדו"ח היו צפויות", אמר בולטון. "כאשר האו"ם מחליט לחקור משהו הקשור לישראל, אפשר לכתוב אותו מראש. זה קורה שוב ושוב. הרי הנזקים וההרס שהיו שם נגרמו ע"י אסטרטגיית חמאס להסתתר בין האזרחים ולהשתמש בהם כמגנים - ולא בגלל ישראל. ישראל עשתה הרבה מעבר ממה שהייתה צריכה לעשות לפי החוק הבינלאומי. האו"ם פשוט מוטה נגד ישראל."

הגוף שהוציא את הדו"ח, מועצת האו"ם לזכויות אזרח, "מבלה את רוב-רובו של זמנו בביקורת נגד ישראל", אמר בולטון, "וגם זה אינו מפתיע". 

בולטון נשאל לדעתו על הנשיא אובמה ויחסו למגעים בין ישראל והרש"פ. "הוא חש שזו אחריותו ליצור מדינה פלסטינית", השיב בולטון, "אבל הוא פשוט אינו מבין את ההיסטוריה. האידיאולוגיה שלו מסנוורת אותו והוא אינו רואה את המציאות נכוחה. הוא חושב שהפלסטינים הם רק קרבנות, כאשר האמת היא שניצלו אותם כל מיני גורמים נגד ישראל. הוא מסתכל על האזור שלנו דרך הקצה הלא-נכון של הטלסקופ".