השר אורי אריאל

השר אורי אריאל התייחס בראיון לערוץ 7 להוראה שהוציא למנכ"ל השירות הלאומי האזרחי, שר-שלום ג'רבי, לפיה יש להפסיק מימון תקנים לעמותות שמאל קיצוני, המכפישות את ישראל. 

נזכיר כי הוראתו של השר אריאל באה בעקבות העדויות בדו"ח האו''ם על מבצע צוק איתן, שהתקבלו מארגוני שמאל קיצוני נגד חיילי צה"ל ומדינת ישראל. נציין כי ארגון "בצלם" צוטט בדו"ח 72 פעם ו"האגודה לזכויות האזרח" צוטטה ארבע פעמים. כל אחת מהעמותות הללו מחזיקה תקן של שירות לאומי.

"המציאות שבה יש עמותות שתוקפות את מדינת ישראל וחיילי צה"ל ועוד מקבלות סיוע בדמות מתנדבי שירות לאומי ואזרחי שמדינת ישראל מממנת אותם, היא לא עולה על דעתי והיא לא תהיה במשמרת שלי", אמר אריאל והוסיף כי "כל עמותה שתפעל כנגד חיילי צה"ל כוחות הביטחון ומדינת ישראל יכולה להגיד מה שבא לה ואיך שבה להם. זו זכותם הדמוקרטית, אך כסף ממדינת ישראל בזמן שאני אחראי עליהם, הם לא יקבלו".

אריאל הבהיר כי הוראתו הייתה לבדיקה רוחבית, "אנחנו לא פועלים נקודתית אלא רוחבית ומי שפועל כנגד מדינת ישראל ייאלץ לעשות זאת בכוחות עצמו ולא יקבל עזרה מהמדינה כדי לתקוף אותה".

השר אריאל התייחס גם לירי הנמשך מרצועת עזה, "הירי מעזה הוא לא 'טפטופים' זה ירי על אזרחים ועל כוחות צה"ל צריך לנהוג כמו שלמדנו מחכמינו 'הקם להורגך השכם להורגו'. לא צריך לחכות שיהיה ירי על ישראל אלא כאשר יש מידע על מטרה צריך לפגוע בה. ככה נשיג יוזמה נרחיק מעלינו את המחבלים והירי, וכמובן שאם כבר יורים עלינו כי לא הצלחנו מראש התגובה צריכה להיות אמיתית. ירי של תחמושת פג תוקף על דיונות ריקות ברצועת עזה זו לא תגובה אמיתית וזה עושה צחוק מהעניין ואני מציע שלא נעשה צחוק מעצמנו".

מוקדם יותר פנתה האגודה לזכויות האזרח ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבטל את הוראת שר החקלאות, אורי אריאל, על שלילת תקן של השירות הלאומי בארגון.

היועץ המשפטי של האגודה, עו"ד דן יקיר, שיגר מכתב למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, וכתב כי "במקום להתמודד עם הסוגיות לגופן, בתקופה האחרונה מספר שרים וח"כים מובילים מסע דה לגיטימציה נגד ארגוני זכויות האדם בשלל הצעות חוק שמטרתן להגביל את פעילותם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו