רבע גמר הקופה: צ'ילה עלתה לחצי הגמר

משחקי רבע הגמר בקופה אמריקה נפתחו עם משחק של המארחת צ'ילה מול אורוגוואי. מכות, כרטיסים אדומים ושער בדקה ה-81 העלו את צ'ילה.

נרי וייס , ח' בתמוז תשע"ה

קבאני. הורחק שלא בצדק
קבאני. הורחק שלא בצדק
צילום: רויטרס

צ'ילי חריף. לראשונה מאז 1999, נבחרת צ'ילה, מארחת הטורניר קופה אמריקה, תהיה בחצי גמר טורניר הכדורגל הדרום אמריקאי החשוב. 

כבר מלפני שנה, במונדיאל שהתקיים בברזיל, אפשר היה לראות את הכישרון והאיכות של הנבחרת האדומה מצ'ילה, כשהודחה על ידי נבחרת ברזיל בשלבים המתקדמים של הטורניר. כשהטורניר נערך בביתה, מטבע הדברים שצ'ילה הפכה להיות פייבוריטית לזכיה בתואר, יחד עם מיטב הנבחרות הדרום אמריקאיות - ברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי.

ההגרלה זימנה לנבחרת המארחת משוכה קשה מאוד ברבע גמר הטורניר, כשאירחה את נבחרת אורוגוואי, שעל אף פתיחה לא טובה של הטורניר, היא הייתה ערב המשחק עדיין האלופה המכהנת של דרום אמריקה ומחזיקה במספר כישרונות יוצאי דופן.

אחד מהשחקנים הטובים של הנבחרת האורוגוואית, ומי שהיה חייב לספק טורניר מצויין בשל העידרותו של חברו לחוד הנבחרת, לואיס סוארס, הוא אדינסון קבאני.

לפני ימים אחדים, אביו של קבאני נהג בשיכרות והרג אדם וקבאני התלבט אם לעזוב את הטורניר ולהתייצב לצד אביו, אך משהבין את התקוות הרבות שתולים בו חבריו לנבחרת ואוהדי אורוגוואי כולה, החליט להישאר בטורניר ולנסות להשאיר את גביע הטורניר במדינתו. 

זה הסתיים עם הפסד משער בדקה ה-81 של מאוריסיו איסלה הצ'יליאני, כשעוד קודם לכן הורחק קבאני בכרטיס צהוב שני לאחר מהומה על כר הדשא. המשחק כלל קצב דרום אמריקאי מצויין, ריבוי מצבים ובעיקר הרבה עצבים כשמלבד קבאני הורחקו גם מאמן אורוגוואי ושחקן נוסף של הנבחרת התכולה. 

כאמור, בסיום עלתה הנבחרת המארחת לחצי הגמר לראשונה מאז 1999, שם תפגוש את המנצחת בין פרו לבוליביה. זה ייגמר בתואר ראשון אל מול האוהדים המקומיים? 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il