בשבע שאלות

יו"ר ועדת המשנה לעניינים ביטחוניים ואזרחיים ביו"ש, ח"כ מוטי יוגב, עונה על שאלות העיתון בשבע.

תגיות: בשבע 649
, ח' בתמוז תשע"ה

בשבע שאלות          -ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפיגועים האחרונים מבטאים החמרה במצב הביטחוני?

"הפיגועים האחרונים, בעיקר במזרחה של ירושלים, אכן מבטאים החמרה במצב הביטחוני".

מי אשם במצב שנוצר?

"ראשית, אשמים המחבלים, החינוך שלהם וההסתה שהם יונקים בסביבת גידולם ובמערכות החינוך. שנית, תקופת הרמדאן טוענת במוסלמים רגשות דתיים-לאומניים של שנאה, ואלה מתפתחים גם לטרור. שלישית, ירידה בהרתעת כוחות הביטחון בעיקר בירושלים, עקב מחסור בכוחות משטרה מתאימים לטיפול במציאות הטרור".

האם ישראל צריכה לבצע הקלות ביטחוניות לקראת הרמדאן?

"בלחימה בטרור, נכון להשתדל ולבצע הפרדה בין הטרוריסטים לכלל האוכלוסייה ולפעול מולם באופן ממוקד ככל האפשר יחד עם הקלות לכלל האוכלוסייה, בפרט בתקופת חג".

מה אפשר לעשות כדי לשפר את ביטחון הישראלים ביו"ש ובירושלים?

"ראשית, עלינו לגבש תכלית מדינית שתבהיר לעצמנו ולעולם, שבירושלים המאוחדת וגם בכלל יהודה ושומרון, לעולם ישראל היא שתשלוט. עלינו לחזור ולטפל במערכות החינוך הפלשתיניות ולא לאפשר חינוך לשנאה והשמדת ישראל. עלינו לחזק את הכוחות המבצעיים, לחוקק ולתת ארגז כלים משפטי המגבה את הלחימה בטרור".

מה המשימה הראשונה שלך כיו"ר ועדת המשנה ליו"ש?

"המשימה הראשונה היא לוודא שתפיסת הביטחון והפעילות הביטחונית אכן נותנות מענה טוב להשגת הביטחון ביו"ש".

אילו משימות נוספות עומדות על סדר יומך?

"לוודא ביצוע של התוכנית לכיסוי הפערים הסלולריים ביו"ש, לוודא תקצוב והוצאת מכרזים למיגון כלי הרכב ביו"ש. לדחוף לפתרונות למניעת השתלטות ובנייה בלתי חוקית ערבית על אדמות מדינה. טיפול בהתנהלות המינהל האזרחי והיועצים המשפטיים, טיפול בבעיות תחבורה, מחסומים, איכות הסביבה ונושאים נוספים".

מה ייחשב בעיניך להצלחה בתפקיד זה?

"אשמח אם בע"ה נצליח להביא לכיסוי סלולרי ראוי ביו"ש, לתקצוב המיגון לכלי הרכב, על פי סיכומים שהשגנו בקדנציה הקודמת ובהסכם הקואליציוני, ולמציאת פתרונות שיקדמו את שאר הנושאים, לחיזוק אחיזתנו וביטחוננו ביו"ש - קוממיות בארצנו".