סנסציה בקופה אמריקה: ברזיל הודחה בפנדלים

נבחרת הסמבה שוב הודחה בטורניר חשוב. שנה אחרי המפלה במונדיאל הביתי, הברזילאים הודחו על ידי פראגוואי בתום דו קרב מהנקודה הלבנה.

נרי וייס , י"א בתמוז תשע"ה

אוהד ברזיל. שוב מאוכזבים
אוהד ברזיל. שוב מאוכזבים
צילום: רויטרס

שלב רבע הגמר בטורניר הקופה אמריקה הסתיים הלילה (בין מוצאי שבת לראשון), עם משחק שהיה אמור להיות קל עבור הקבוצה הברזילאית כשזו פגשה את נבחרת פראגוואי החלשה על הזכות לפגוש בחצי הגמר את נבחרת ארגנטינה של ליונל מסי.

בדיוק כמו לפני שנה, גם הפעם הנבחרת הברזילאית חסרה את כוכבה וחלוץ הנבחרת, ניימאר, כשזה הורחק מ-4 משחקים בעקבות התפרצות לעבר שופט המשחק במהלך הטורניר. 

אך גם בחסרונו של ניימאר לנבחרת הברזילאית יש מספיק שחקנים מוכשרים ואיכותיים שהיו צריכים להספיק לה להעפיל לחצי גמר הטורניר הדרום אמריקאי.

פראגוואי הייתה טובה הרבה יותר משריקת הפתיחה ועד תום 90 הדקות של המשחק, אך דווקא מי שעלתה ליתרון ראשון במשחק הייתה נבחרת הסלסאו הברזילאית לאחר שער של רוביניו בדקה ה-15.

פראגוואי לא אמרה נואש ולחצה את ברזיל לכל אורך המשחק. בדקה ה-72 הפראגוואים קיבלו את שכרם כשהשוו מבעיטת עונשין מ-11 מטרים, לאחר נגיעת יד ברחבה של טיאגו סילבה.

90 הדקות הסתיימו כשהנבחרת החלשה יותר מפראגוואי לא הייתה רחוקה מלכבוש שער נוסף. 

על פי חוקי הטורניר, בשלבי הנוק-אאוט, עד לגמר הגדול, משחק שיסתיים בתוצאת תיקו בתום 90 הדקות לא יילך להארכה כי אם יילכו שתי הנבחרות ישירות לדו קרב בעיטות מקו העונשין.

בדו קרב הבעיטות, ידה של נבחרת פראגוואי הייתה על העליונה כששני המחליפים של נבחרת ברזיל החטיאו את הבעיטות הקובעות, ופראגוואי ניצחה 4:3 ושלחה את נבחרת ברזיל לביתה שוב בשלב מוקדם של הטורניר, הרבה מתחת לציפיות ממנה. 

לפני שנה זה הסתיים בתבוסה היסטורית שכל אוהד כדורגל זוכר, 1:7 לנבחרת גרמניה על אדמת ברזיל, ושוב נבחרת ברזיל מפשלת ברגעי האמת. נקודת האור מבחינת הנבחרת הברזילאית: אם היו פוגשים את נבחרת ארגנטינה בשלב חצי הגמר והיו מושפלים מולה, זה היה יכול להיות הרבה יותר נורא על רקע יחסי השנאה בין שתי הנבחרות הדרום אמריקאיות הבכירות.

כאמור, בחצי הגמר תפגוש נבחרת פראגוואי את נבחרת ארגנטינה שאמנם משחק בה ליונל מסי, אך הכוכב של ברצלונה לא הופיע עד כה בטורניר. האם זה יקרה בחצי הגמר מול פראגוואי בדרך למשחק הגמר?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il