מופע: ניתוח גוף פתוח

מסע מרתק, על שפת הגוף שלנו מצחיק ומחכים, המשלב ערך של תוכן והעשרה עם חוויה של צחוק והנאה.

תגיות: תרבות
קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"א בתמוז תשע"ה

ניתוח הגוף
ניתוח הגוף
צילום: יח"צ

הם את\ה מדבר\ת עם הידיים ? האם התנועות  שלנו מוגזמות? האם העיניים מסתכלות רוב הזמן בזמן שיחה, למעלה, ימינה או שמאלה? האם תנועות האגן מודגשות? האם את\ה מבליט\ה את החזה בזמן הליכה? ואם כן או לא - מה זה אומר עליך ? צאו ולמדו...

המופע החדש, המחבר בין תומש (תומר שרון, שחקן וקומיקאי, תיאטרון "הבימה", יוצא "פלטפוס" ו"של מי השורה הזאת") לבין מעיין פולק - בשן (יועצת אירגונית, מומחית לשפת גוף), חושף את היכולת המדהימה של שפת הגוף – קרוא וכתוב אוניברסלי, המשרת אותנו במגוון מערכות היחסים שלנו עם הסובבים אותנו – בני זוג, בוסים, חברים, ילדים, הורים, מתחרים, קולגות.

תומש ומעיין מלמדים במופע איך לקרוא את שפת הגוף של העומד מולנו, לזכות ביתרון לא הוגן... ולדעת בדיוק מה הוא אומר, גם כשהוא לא אומר שום דבר.

המופע, בתיאטרון הבימה,  משלב בין הרצאה פרונטאלית למשחק ואלתור (אימפרוביזציה). שילוב זה, מאפשר למידה והטמעה של התכנים דרך חוויה אישית משמעותית. אופן הלמידה (למידה דרך החושים) הופך את ההשתתפות במופע לחוויה יוצאת דופן בעוצמתה ובעומקה. פרופ' משגב, רחל הזמרת, מקסים  ואחרים, הם רק חלק מהדמויות אותן תומש מעלה על הבמה וממחיש באמצעותן שפת גוף מהי.

בתום המופע  כולנו נדע מה זה אומר שבן שיחנו  מגלגל עיניים לכיוון שמאל בזמן ויכוח ? או שם יד על הסנטר? האם ידיים שלובות מול החזה במהלך פגישה עסקית - זה טוב לנו? ועד כמה שפת גוף משפיעה עלינו במערכות יחסים, בעבודה, בעולם העסקי, מול הילדים שלנו ובכלל...