תלמידים
תלמידים פלאש 90

בית המשפט המחוזי  החליט היום (א') לדחות את עתירתם של הורי בית הספר 'חפר' בשכונת 'עיר ימים' שבנתניה, העתירה בה התנגדו ההורים לפתיחת בית ספר דתי במבנה הריק הקיים של בית הספר חיים חפר בשכונה זו.

כזכור, העותרים ביקשו בעתירה לבטל את החלטת עיריית נתניה ומשרד החינוך לפיה הוחלט לפתוח בית ספר ממלכתי דתי בשכונת עיר ימים, ולחילופין- ביקשו להורות על ביטול ההחלטה לפיה בית הספר הממלכתי דתי יופעל בתוך מבנה בית הספר על  שם חיים חפר.

השופט המחוזי אורן שוורץ, בדחותו את טענות הורי חפר, קבע: "לא מצאתי ממש בטענות העותרים כאילו הפעלת כיתות לימוד מהזרם הממלכתי דתי תפגע בזכויות התלמידים בבית הספר על שם חיים-חפר".

בחתימת פסק-הדין קיבל למעשה בית המשפט את טענותיו של עו"ד ד"ר ניסן שריפי, אשר ייצג את הורי הילדים הדתיים, ובעצמו הינו הורה לילד העולה לכיתה א', וקבע כי "רכיבים מסוימים בעתירה זו מקוממים ואינם מוצדקים לגופם. אין להשלים עם הטיעון לפיו יש להדיר אוכלוסייה מסויימת ממוסד חינוכי... בהקשר לכך התרשמתי שהעותרים רואים צל הרים כהרים, וטוב היה לעתירה זו אלמלא הוגשה". השופט שוורץ הטיל הוצאות משפט על העותרים בסך של 7,000 ₪ עבור כל אחד מהמשיבים, ובסך הכל 21,000 ₪.

ד"ר שריפי הגיב לתוצאות העתירה וציין כי "העותרים שביקשו לבזות, התבזו בעצמם וגם חוייבו בהוצאות. כפי שהבטחתי, העותרים הובסו וכעת גם ישלמו סכום לא מבוטל בגין הוצאות משפט. בית הספר קרליבך יפתח במועדו, ויהא בית הספר הגדול ביותר בעיר. יתמו גרבוזים מן הארץ וקוטלרים עוד אינם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו