עו"ד איתמר בן גביר דחה בצהריים (שני) את הבקשה שהפנה אליו בשידור חי עו"ד דב הלברטל, לייצג אותו בתביעת דיבה מול העיתונאי ידידיה מאיר.

בראיון משותף עם עו"ד בן גביר לגלי ישראל, אמר הלברטל כי הוא שוקל להגיש תביעת דיבה נגד העיתונאי ידידיה מאיר, בעקבות הטור שפרסם מאיר בגיליון האחרון של העיתון "בשבע" תחת הכותרת "אל תתנו להם מיקרופונים".

בתגובה להצעה מבהיר בן גביר כאמור כי לא ייצג את הלברטל, ואף ציין כי ישנם עורכי דין אחרים, המזוהים עם השמאל הקיצוני, שיתכן וישמחו לקבל על עצמם את המשימה. "הלברטל צריך לפנות לעורכי דין כמו לאה צמל או מיכאל ספרד: אני משוכנע שהם ישמחו להגן עליו".

"אני סבור שלמאיר עומדת הגנת אמת דיברתי ודב הלברטל חייב לשקול שוב ושוב את דבריו ולהבין שהוא עושה נזק רב. אכן הלברטל לא מייצג איש ולא בטוח שאפילו את עצמו, אבל אני סבור, שיש מי ששומע את דברי הבלע שלו והשטנה שלו נגד מתיישבים, ואני מתכוון לאויבים שלנו, למעשה, כל אימת שיש רצח של יהודי והלברטל מאשים אותנו ברצח, הוא למעשה מסייע לחמאס, ונותן להם רוח גבית".

לגוף ההצעה משיב בן גביר, כי "אני מייצג רק מקרים שאני מאמין בהם, ורוצה להילחם עבורם. מצטער, אבל ההתבטאויות של הלברטל, ממש ממש לא מסתדרות עם האמונה שלי".

לדברי בן גביר, "עורך דין הוא לא רופא, ולא חייב לייצג את מי שהוא לא מאמין בהשקפתו. אמנם פעילות בימין איננה תנאי סף לכניסה למשרד שלי, ויש לי לקוחות רבים גם לא מהתחום האידיאולוגי שאני כמובן לא בודק אם הצביעו לבן ארי או לא, אבל יש גבולות. מי שחושב שצריך לגרש אותי ואת ילדי מהבית בחברון, ולמעשה נותן הכשר למעשי פגיעה במתיישבים, אני כמובן לא אייצג אותו, בטח לא כאשר אומרים לו את האמת - גם לא תמורת הון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו