'התעקשות להרוס תביא למלחמה על ההתיישבות'

ח"כ מוטי יוגב, רואה בבתי דריינוף קו פרשת המים, "יש כאן רשות מחוקקת וממשלה נבחרת, הגיע הזמן להפסיק את שלטון מערכת המשפט".

בני טוקר , י"ג באב תשע"ה

'התעקשות להרוס תביא למלחמה על ההתיישבות'-ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב.
דובר מוטי יוגב

ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי רואה בפרשת בתי דריינוף בבית אל, קו פרשת המים, לדבריו, עיני כולם נשואות כעת לבג"ץ.

"אוכל להבין את מערכת הביטחון בתנאי שמערכת המשפט אכן תבין גם היא, שהתכנית בנין ערים אושרה וקיבלה תוקף והיתר בנייה וכעת השתנו התנאים ועל בית המשפט לחזור בו ולהסיר את החלטתו על ההרס ולהסדיר את הבנייה. כי אם המהלך הזה לא יושלם, הרי שיש כאן פתיחת  מלחמה על ההתיישבות שבתוקף".

ח"כ יוגב קורא לראש הממשלה לקחת לידיו את המושכות, "יש לי ציפיות שראש הממשלה יעמיד את מערכת המשפט במקומה, ויתן את עמדת המדינה באופן חד משמעי שבניני דריינוף הם לבנייה ולא להרס ושגם שר הביטחון יאמר את זה ואז גם בית המשפט יצטרך לפסוק כך. עמדת המדינה וראש הממשלה צריכים להיות ברורים, ראש הממשלה צריך להכתיב את זה ליועץ המשפטי ולא להיות מוכתב על ידו או על ידי יועצים משפטיים של המנהל האזרחי או קציני צבא בעלי אג'נדה עם עמדות פוליטיות".

לדבריו הגיע הזמן להחזיר את שליטת המערכת הנבחרת, "שלטונם של האזרחים, הרשות המחוקקת והממשלה הנבחרת הוא זה שצריך לשרור במדינה ולא שלטון המשפט או שלטון מועצת מקרקעי ישראל, כפי ששמענו עכשיו בוועדה בעניין אחר, שלא מאפשרים החרגה של כרמי קטיף. מדינת ישראל צריכה משילות ואם צריך נביא את זה גם בחקיקה ואני מתכוון להביא את זה לחקיקה, גם את השליטה במערכת המשפט וגם את השליטה במנהל מקרקעי ישראל".

ח"כ יוגב מזהיר כי להרס הבתים בבית אל תהיינה השלכות, "אם בג"ץ יחליט בכל זאת שצריך להרוס את הבתים, נצטרך להתכנס ולהכריע, אינני רוצה להתבטא כעת. אני מצפה שבג"ץ ידון בצדק, אם הוא יתנער מהצדק, הוא יתנער מהמציאות שבכל מצב כזה אצל הערבים מסדירים ואצל היהודים הורסים ואז נצטרך לדון במשמעויות ולראות איך בחקיקה מצמצמים עוד ועוד את השרלטנות של הבג"ץ. בממדים הפוליטיים נצטרך בכל מקרה להתכנס וכך ביקשתי מחברי, שנתכנס ונדון במציאויות האפשריות ויש בוודאי השלכות לממדים ולכיוונים רבים ולא אעסוק בהם מעל גלי האתר. אני מקווה שהדיון יתקיים ונקבל את ההחלטות גם בעניין זה".