ארה"ב: זק"א השתתף בתרגיל רב לאומי באינדיאנה

התרחיש אסון טבע של רעידת אדמה בעוצמה של 8.3 בסולם ריכטר, שחצה את העיר בלומינגטון במדינת אינדיאנה שבארה"ב

חיים לב , י"ג בתמוז תשע"ה

ZAKA participates in National Guard drill
ZAKA participates in National Guard drill
ZAKA

זו השנה השניה שמתנדבי זק"א משתתפים בתרגיל הנחשב לתרגיל רב לאומי של 'המשמר הלאומי' של צבא ארה"ב, אחד התרגילים הגדולים המתקיימים בארה"ב פעם בשנתיים.

השנה דימה התרחיש אסון טבע של רעידת אדמה בעוצמה של 8.3 בסולם ריכטר, שחצה את העיר בלומינגטון במדינת אינדיאנה שבארה"ב, בדומה לרעידת האדמה שאירעה בנפאל בחודש שעבר, בה נהרגו ונפצעו אלפי אזרחים, בנוסף לאלפים שנשארו ללא קורת גג. מטרת התרגיל היתה לתת דגש על שיתוף פעולה בינלאומי

בין 'המשמר הלאומי' של צבא ארה"ב לבין יחידות החילוץ של פיקוד העורף וארגון זק"א המוכר על ידי האו"ם כארגון בינלאומי לפני כחודש אף נכחו נציגים של צבא ארה"ב כאורחים בתרגיל המשותף של זק"א שהתקיים במבנה ישיבת 'נהורא' במבוא חורון, בו תורגל תרחיש אסון גדול ובשילוב של מגוון היחידות של זק"א.

לאחר שבועות של הכנות ותיאומים עם צוות ניהול התרגיל של "המשמר הלאומי', התקבלה משלחת מתנדבי זק"א בארוחת ערב רשמית בה השתתפו כל הכוחות שהשתתפו בתרגיל. במהלך הערב הוצגו היכולות של 'היחידה הבינלאומית של זק"א'. כמו גם של יתר היחידות המשתתפות.

למחרת הגיעה המשלחת למתקן האימונים המיוחד והגדול של 'המשמר הלאומי' במדינת אינדיאנה כדי לעבוד וללמוד על מגוון הכלים והיכולות שיש לצבא האמריקאי וכדי להתאמן בתרחישים הייחודיים של התרגיל. המתנדבים למדו ותרגלו תרחישים של איתור וחילוץ מאתרי הרס, רכבים מעוכים, שריפות ואגמי מים.

במשך כשבוע ימים תרגלו מתנדבי זק"א מגוון רב של תרחישים שונים במצבי אסון המוניים. זק"א אף הקים במקום חפ"ק מיוחד ונקודת ריכוז חללים אליו הועברו החללים בתרחיש של התרגיל.

מפקדי 'המשמר הלאומי' האמריקאי כמו גם הגורמים המתכללים של התרגיל התרשמו מאד מהיכולות של משלחת זק"א, מהרמה המקצועית הגדולה שהביא לידי ביטוי את הניסיון הרב שצברו באירועי אסון ברחבי העולם. אף סוכם על המשך שיתוף פעולה והוצאת צוותים שונים של ארגון זק"א לתרגולים משותפים במתקן האימונים הגדול והמקצועי של צבא ארה"ב באינדיאנה.

בסיום התרגיל נערך ערב מסכם חגיגי של כלל הפעילות. מפקדי 'המשמר הלאומי' של צבא ארה"ב העניקו 'אות הוקרה' לארגון זק"א, כשהם מביעים הערכה רבה ורצון להמשך שילוב ארגון זק"א בתרגילים של 'המשמר הלאומי' בתרחישי אסון בעולם.