אנשי דת נוצרים פועלים להסתה נגד ישראל

כנסייה המונה למעלה ממיליון חברים החליטה להחרים את התוצרת של יהודה ושומרון. דובר משרד החוץ לערוץ 7: שיפסיקו להסית נגד צד אחד

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד בתמוז תשע"ה

אנשי דת נוצרים פועלים להסתה נגד ישראל-ערוץ 7
קריאה לחרם על ישראל.
צילום: רויטרס

​גוף נוצרי הנקרא "הכנסייה המאוחדת של ישו", החליט הלילה להחרים עסקים הפועלים באיזור יהודה ושומרון, בשטח אותו הגדירה "כבוש".

מדובר בקבוצה נוצרית פרוטסטנטית שמחזיקה בלמעלה ממיליון חברים, ופועלת באופן סדרתי נגד ישראל.

ההחלטה החדשה דרשה מכל חברי הכנסייה, שהתברר כי לחלקם השקעות בחברות הפועלות מעבר לקו הירוק, למכור כל מניה או אחזקה בגופים אלה.

בהחלטה נאמר עוד כי ההחלטה הגורפת היא לאסור קנייה של כל מוצר המיוצר מיהודה ושומרון בשל מה שהוגדר "הפרת זכויות אדם של ישראל".

דובר משרד החוץ, עמנואל נחשון אומר בתגובה לערוץ 7 כי "החלטות הכנסייה המדוברת בנוגע לסכסוך במזרח התיכון משקפות את עמדתה הפוליטית הרדיקלית כפי שהיא מוכרת לנו למעלה מעשור, ובשום פנים ואופן אינן משקפות עמדה מוסרית או עמדה המבוססת על המציאות".

הדובר הוסיף כי "אנשים העוסקים באמונה, צריכים לפעול כדי לסייע לישראל ולפלסטינים לחדש את המאמצים להשגת שלום, ולא להשתמש בדמוניזציה של צד אחד בסכסוך – שלדעתנו כמובן, הוא הצד הנפגע".

כזכור, ביום שישי האחרון הכיר הותיקן לראשונה באופן רשמי במדינה פלסטינית באופן חד צדדי, וקבע כי הפלסטינים הם האחראים לכל המוסדות הדתיים של כלל הדתות בירושלים.