קופה אמריקה: ארגנטינה הביסה בדרך לגמר

לאחר טורניר מאכזב במיוחד, סוף כל סוף נבחרת ארגנטינה באה לשחק וכבשה שישייה לרשתה של נבחרת פראגוואי. ארגנטינה עולה לגמר שני בשנה.

נרי וייס , י"ד בתמוז תשע"ה

שחקני ארגנטינה. בדרך לזכיה בגביע?
שחקני ארגנטינה. בדרך לזכיה בגביע?
צילום: רויטרס

רגע האמת של ליונל מסי ונבחרת ארגנטינה מגיע, והפעם, מולם תעמוד נבחרת אמנם פחות מוכשרת וטובה אך בהתחשב בעובדה כי זו תהיה גם הנבחרת המארחת של טורניר הכדורגל הדרום אמריקאי, סיכוי סביר ששוב מסי לא יביא תואר לנבחרתו ולארצו.

אם בגמר בשנה שעברה, גמר המונדיאל, פגשה נבחרת ארגנטינה את המכונה הגרמנית, הפעם נבחרת צ'ילה לא עשויה להקשות על התכולים מארגנטינה יתר על המידה, בטח לאור משחק חצי הגמר המדהים שהתקיים הלילה (בין שלישי לרביעי).

במשחק חצי הגמר השני, פגשה נבחרת ארגנטינה את נבחרת פראגוואי, והביסה אותה בתוצאה 1:6. מסי אמנם לא כבש אף שער, אך בישל שלוש פעמים לחבריו לנבחרת והיה מעורב מאוד במשחק, בהחלט בשורה טובה לאוהדי ארגנטינה ופחות למקומיים מצ'ילה. 

הפתיחה של ארגנטינה הייתה חדה במיוחד כשכבר בדקה ה-15 מסי בישל למרקוס רוחו את היתרון. לא עברו 12 דקות, ושוב מסי מבשל לחבר, הפעם לחאבייר פסטורה שכבש את השני לזכות ארגנטינה.

הפראגוואים לא רק פיגרו בשני שערים, אלא גם בשני שחקני מפתח חשובים עבורם כשדרליס גונסאלס ורוקה סנטה קרוס נפצעו והוחלפו כבר בחצי השעה הראשונה של המשחק. למרות חסרונם של שני השחקנים החשובים, פראגוואי עוד הצליחה לצמק את התוצאה, כשלוקאס באריוס כבש 2 דקות לסיום המחצית הראשונה.

אל המחצית השניה עלתה רק נבחרת אחת - נבחרת ארגנטינה.

שוב מסי, עם מהלכים מדהימים כבר בפתיחה הביא לכיבוש שני שערים מהירים מאוד בדקות ה-47 ו-53 מצמד של אנחל די מריה.

אחרי שכבש בעצמו די מריה התפנה גם לבשל, ובדקה ה-80 בישל לסרחיו אגוארו את החמישי של ארגנטינה. אפילו גונסאלו היגוואין שעלה מהספסל בדקות הסיום הספיק לכבוש כבר בנגיעה הראשונה שלו בכדור, וקבע את תוצאת המשחק - 1:6 מוחץ לנבחרת ארגנטינה, הפייבוריטית לזכיה בטורניר. 

אחרי שנכשלו בשנה שעברה בטורניר המונדיאל, האם הפעם מסי וחבריו יביאו תואר מזה זמן רב לארצם? 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il