כנס מנהיגי חינוך של חמ"ד - וידאו

בבנייני האומה בירושלים נערך אחה"צ (רביעי) כנס של אנשי החינוך הממלכתי דתי. ד"ר אברהם ליפשיץ קיבל את פרס מנכ"לית משרד החינוך.

אלירן אהרון , י"ד בתמוז תשע"ה

בבנייני האומה בירושלים נערך אחה"צ (רביעי) יום עיון ארצי – תחת הכותרת - "חזון החמד- מחולל מציאות" במהלכו סיכמו המורים את שנת תשע"ו.

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, הפתיעה את הקהל בדבריה והכריזה כי הוחלט להעניק למנהל מינהל החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ, את "פרס המנכ"לית להצטיינות מיוחדת"

כמה רגעים מרגשים נרשמו בערב הזה: שר החינוך, נפתלי בנט, העניק תעודת בגרות להוריו של חלל צה"ל, בן וענונו, שנהרג במהלך מבצע "צוק איתן", כמו כן מורי החמ"ד אספו תרומות של מעל 20 אלף שקלים לתלמיד הזקוק לתרופות מיוחדות לשיקום פניו ושתי מורות בנות 90 עלו לבמה עם ילדיהם ונכדיהם וקיבלו את "אות החמ"ד".

במהלך היום התחלקו אלפי המורים למספר מושבים על פי תחומי החינוך השונים ולאחריו התקיימו מספר מושבים תחת הכותרת ״חזון החמד מחולל מציאות״.

במספר מושבים האזינו המורים לדיון מעמיק בין אישיים מרכזיים כמו הרב יצחק לוי ויוסי שריד, פאנל לאור דמותו של הרב לוינגר ופאנל מיוחד על תורתו ומורשתו של הרב ליכטנשטיין. לצד זה התקיים מושב בנושא השפעת החמד על התרבות הישראלית בהשתתפות הזמרים קובי עוז, דוד דאור וישי ריבו.

אדל ביטון, אימה של אדל ביטון הי"ד, השיקה ספר מיוחד עם סיפורים על אמונה שיחולק בשנה הבאה בכל גני החמ"ד. בסיום הערב הוענקו תעודות הוקרה מיוחדת למורות בנות 90 שלימדו ועדיין מלמדות בחמ"ד.

הרב ד"ר אברהם ליפשיץ אמר "אנו נרגשים לרגל כנס מנהיגי החינוך החמישי של החמ"ד. כנס של מובילי המערכת החינוכית המובילה, של ילדינו-בחינוך לאהבת תורה, ערכים ומצוינות". כמו כן הוסיף כי "בימים אלה שאנו נמצאים במאבק קשה על עצם קיומנו ניתן להיווכח כי אנו מחנכים את ילדנו לערכים ולאהבת אדם ואילו אויבנו מלמדים את ילדיהם לשנאה ולהסתה נגדנו".טוען....

צילום: ששון תירם