"המשפחה מחזקת את רוח העם"

הרב דרורי המקורב למשפחת רוזנפלד ששכלה את בנה מספר על המשפחה המיוחדת: הקב"ה בחר בהם כי הוא יודע שהם יכולים לעמוד בכך.

בני טוקר , ט"ו בתמוז תשע"ה

"המשפחה מחזקת את רוח העם"-ערוץ 7
משפחת רוזנפלד
צילום: ערוץ 7

רבה של קרית שמונה וראש ישיבת ההסדר בקרית שמונה, הרב צפניה דרורי, מספר בכאב בראיון לערוץ 7 על משפחת רוזנפלד מכוכב השחר שאיבדה את בנה השני, מלאכי, בפיגוע ירי סמוך לשבות רחל.

אב המשפחה, אליעזר, הוא בוגר ישיבת ההסדר במעלות ומקורב לרב דרורי, "אנחנו מכירים וכואבים כל כך, אני מכיר את המשפחה ומלווה את קרבנם בכאב עצום", אמר הרב, "זו משפחה מאוד חזקה ומלאת אמונה ושמחה. הדבר היחיד שאפשר לומר לנחמתם, זה שהקב"ה לא בוחר אלא אם כן הוא יודע שהם יכולים לעמוד, והם צריכים לקחת את זה כקומפלימנט אלוקי. זו משפחה שמחזקת את רוח העם".

לדבריו המדינה חייבת לשנות את התפיסה השגויה לפיה ניתן להכיל אירועי טרור, "התגובה הצבאית אינה תקינה, ההקלות שניתנו לאוכלוסייה הפלשתינית היו טעות. אסור להסכים לשלם מחיר של פגיעה ביהודים. במקרים שיש התרעות על טרור המדינה צריכה לבטל את ההקלות ולהקים מחסומים בכבישים. אם היו מחסומים הם לא היו מגיעים. ברור שאם משאירים מחסומים פתוחים אז אחר כך כבר קשה למצוא את המכונית הבודדת".

הרב דרורי קובע כי מדיניות ההכלה היא שקר, "במקום שהמדיניות מלמעלה תנקוט הקלות צריכים לייצר סגרים, לשים חסימות וביקורות בדרכים, כדי שהרוצחים לא יוכלו להסתובב חופשי. אבל כשדווקא עכשיו בחודש הרמאדן נותנים להם יותר חופש, הם מרגישים שישראל לא ערנית ופועלים".

בישוב כוכב השחר בבנימין הובא אתמול (רביעי) למנוחות מלאכי משה רונזפלד בן 25 שנרצח על ידי מחבלים סמוך לישוב שבות רחל.

במסע ההלוויה השתתפו אלפי חברים ובני משפחה ובהם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ושר החינוך נפתלי בנט שבאו לחלוק כבוד אחרון ולשאת הספד בעקבות גל הטרור בימים האחרונים.