לא מצטער. גלעד שרון
לא מצטער. גלעד שרון פלאש 90

גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון שהוביל את הגירוש מגוש קטיף אמר היום כי "הצעד שהוא עשה, גם במבט של 10 שנים אחורה, היה הצלה לישראל".

בראיון לגלי צה"ל אמר שרון, "אנחנו עשור מחוץ לרצועה, וברור שאף אחד לא באמת מתגעגע, אפילו בקרב המפונים לא בטוח שמדובר ברוב. הרי חזרנו אל המקומות הללו בכל המבצעים שהיו בעזה, גם ב'צוק איתן', ומלבד משוליים סהרוריים אף אחד לא הציע להישאר שם".

עוד טען כי לא רק שאף אחד לא הציע להחזיר את היישובים, אף אחד גם לא הציע להשאיר שם אפילו את הצבא.

"אין אחד שרוצה לעשות שם מילואים, כפי שאף אחד לא רוצה שהבנים שלו ישרתו שם במסגרת ביטחון שוטף", אמר שרון והוסיף, "לא רוצים להתבוסס במדמנת הטרור והמוות הזאת".

על נתניהו אמר, "היה מיעוט שהתנגד ליציאה מעזה והיו להם נימוקים מוצדקים, אך נתניהו לא יכול להיכלל בקבוצה הזו, מכיוון שהוא הוציא את עצמו ממנה פעם אחר פעם".

לדבריו, "נתניהו בעצמו עמד מעל דוכן הכנסת, מול המצלמות, וקרא לעבר חבר הכנסת אורי אריאל: 'שלא תהיה לך טעות, במשאל עם אני אתמוך בתכנית'. גם לציניות צריך שיהיה גבול".

גלעד חוזר ומדגיש כי ההתנתקות היא הצלחה "אי אפשר להתעלם מזה שחיים של מאות אנשים ניצלו, על מנת לבצע את המהלך הזה נדרשה מנהיגות יוצאת דופן".

"זה היה קשה וכואב, אך הכרחי", הוסיף ואמר עוד, "אבא שלי לא היה תמים, הוא הכיר את השכנים שלנו טוב מאוד, הוא יודע שבכל פעם שהייתה להם הזדמנות לבחור בין חיים טובים לטרור וסבל, הם בחרו באפשרות השנייה".

על הירי מעזה אמר, "אבי העריך שיהיה טרור גם אחרי הנסיגה מעזה, אבל הוא היה מגיב במלוא העוצמה".

"אבי האמין שכשאנחנו כבר לא נהיה הריבון בעזה, אז יש לנו את האפשרות להגיב ביד קשה. הוא קירב סוללות תותחים לרצועה".

"בלילה כשהוא אושפז אני שמעתי אותו משוחח עם הרמטכ"ל ומורה לו להפגיז גם מספינות חיל הים בתגובה לירי", סיפר גלעד, "דבר אחד אני יכול להגיד - לטפל בטרור אבי ידע מצוין".