לרגל יום השנה למבצע אנטבה שחל בארבעה ביולי, הוציאה חברת רוגטקה סרטון חדש בעברית ובאנגלית המתאר באנימציה את המאורע ההיסטורי שהדהים את העולם.

בסרטון הנוכחי, משולבים קולותיהם של: אבי וייס-ליבנה -קצין המודיעין של היחידה שהיה שותף לתכנון המבצע, יפתח עתיר-רייכר - סגנו של יוני נתניהו, ואמיר עופר -הלוחם הראשון לפרוץ לטרמינל הנוסעים.

נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית, תרם אף הוא את קולו במשפט המתייחס לאפקט העצום שהיה למבצע על יהודים מעבר למסך הברזל, "מבצע אנטבה נתן לנו כוח וביטחון בכל שנותיי בכלא, בכל פעם ששמעתי מטוס בשמי אוראל, נזכרתי באנטבה וידעתי שיבוא יום ומטוס ישראלי ייקח אותי הביתה".

תא"ל במיל' יפתח עתיר-רייכר, שהיה סגן מפקד סיירת מטכ"ל תחת יוני רואה את היוזמה החדשה ככורח המציאות: "כל הארועים ככל שאנחנו מתרחקים מהם הופכים להיות משפט אחד, אין ברירה. על מבצע אנטבה, כבר אי אפשר לדבר שעתיים כמו שאת מלחמת העולם הראשונה מזכירים בקושי במשפט אחד... אז מבצע אנטבה אמנם שווה שעתיים, אבל אם אפשר לסכם אותו בשלוש דקות וכך אנשים ידעו עליו - גם זה טוב. מבצע אנטבה עומד ראשון כמעט בכל נורמה של אומץ של ציונות של נכונות להקרבה של התגייסות בשביל יהודים באשר הם יהודים. כל יוזמה כזו היא חיובית".‬

הסרטון הוא חלק מפרויקט רחב היקף – "ציונות באנימציה" שמטרתו לספר לצעירים בארץ ובעולם את סיפורה המופלא של הציונות בסדרת סרטוני אנימציה קצרים שכל אחד מהם מתייחס לאירוע, מושג או אישיות או מקום שמהווים מרכיב בהיסטוריה הציונית.

הפרויקט הוא יוזמה עצמאית של שלמה בלס, בעליה של חברת רוגטקה שמתמחה בהפקת סרטונים קצרים וקמפיינים מבוססי-תוכן בניו-מדיה.

"סרטונים קצרים הם הפורמט שזוכה לחשיפה הרבה והאיכותית ביותר ברשת, בכל הגילאים, ובעיקר בקרב צעירים. הסיפור של שיבת ציון הוא עוצמתי ומעורר השראה שיכול לחזק את הקשר של צעירים בישראל ובעולם לעם ולמולדת. לצערנו נוכחנו שקיים מחסור גדול בתוכן מסוג הזה ולכן החלטנו להרים את הכפפה".

לדבריו, "הסיפור של מבצע אנטבה הוא סיפור על גבורה, על ערבות הדדית והוא משקף במידה רבה את האתוס הישראלי של עם שקם מחדש במולדתו ההיסטורית".

הסרטון הראשון בסדרה יצא בעברית ובאנגלית ועסק בהכרזת המדינה:

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו