יש מחלוקות, אבל אחדות חשובה

ח"כ ציפי לבני באזכרה הממלכתית לחללי מלחמת לבנון השנייה: נמשיך להלחם נגד הטרור עד שיובס ונמשיך להלחם בעד השלום עד שיושג.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בתמוז תשע"ה

יש מחלוקות, אבל אחדות חשובה-ערוץ 7
נמשיך להילחם. לבני
צילום: דוברות המחנה הציוני

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) השתתפה הערב (חמישי) כנציגת הכנסת בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מלחמת לבנון השנייה בהר הרצל בירושלים.

לבני, שבזמן המלחמה היתה שרת החוץ וחברת הקבינט, אמרה בטקס כי "אני כאן אתכם מתוך שותפות בצערכם העמוק ומתוך אחריות כבדה כי אני שלחתי אותם לקרב ממנו לא חזרו, והאחריות הזאת לא יורדת מהכתפיים ומהלב ולא עוזבת אותך גם כשעוזבים את התפקיד".

לדבריה, "היום ברור לא רק עד כמה המלחמה היתה מוצדקת כתגובה אז, אלא גם עד כמה כוחו ועצמתו של צה"ל יצרו הרתעה לכל כך הרבה שנים, במחיר הכבד הזה שאתם למרבה הצער שילמתם".

"המלחמה ההיא לא היתה המלחמה האחרונה והטרור מכה בנו גם היום", הוסיפה לבני והתייחסה גם לרצח מלאכי רוזנפלד הי"ד, "ההורים של מלאכי רוזנפלד, הקורבן האחרון שנקבר השבוע קראו לאחדות. אני היום כאן כחברת אופוזיציה ודווקא משום כך חשוב לי לומר שיש בינינו אחדות. מעולם לא הסתרתי מחלוקות ויש כאלה בחברה ובכנסת. אבל אין שום מחלוקת על הצורך להילחם בטרור ולא חשוב אם קוראים לו חמאס או חיזבאללה".

"בשעה זאת, בעוד אנו זוכרים את האמיצים שבבנינו, מתכנסת מועצת זכויות האדם של האו"ם בז׳נבה לקראת החלטה לא מוסרית בעליל בעקבות מבצע צוק איתן", ציינה לבני והבהירה, "לא נקבל שום השוואה בין חיילי צה"ל לבין טרוריסטים, אנחנו יודעים מה הם הערכים עימם יוצאים חיילי צה"ל לקרב. החינוך שקיבלו בבית, הבית שלנו נטוע עמוק בקרבם. הם לא פושטים את הערכים האלה כשהם לובשים מדים, אלא פועלים לפיהם גם בלב האויב כשהם מסכנים את חייהם".

"תשע שנים למלחמת לבנון השנייה, שנה למבצע צוק איתן. נמשיך להלחם נגד הטרור עד שיובס ונמשיך להלחם בעד השלום עד שיושג", חתמה לבני.