דניאלה וייס מחכה לאור ירוק

דניאלה וויס מתנועת ההתיישבות נחלה, טוענת כי בעקבות גל הפיגועים גורמים בממשלה בדקו אצלה את האופציה של הקמת יישובים חדשים.

בני טוקר , ט"ז בתמוז תשע"ה

דניאלה וייס, מראשי תנועת ההתיישבות נחלה, מקווה שמתקרב הרגע שבו גם ממשלת ישראל תבין שהמפעל ההתיישבות הציוני, חייב להמשך.

"עברנו שבוע נורא ואיום, ומדברים על להגביל את תנועת הערבים בדרכים, אבל יש דבר נוסף, במשך השנים במסגרת גוש אמונים וכעת בנחלה אנחנו מרבים לדבר על הצורך להקים יישובים חדשים. המפעל הציוני צריך להמשך כי במקום שאין יהודים יש רצח והשתלטות של ערבים על אדמות מדינה".

לדבריה בימים האחרונים היא מקבלת פניות מגורמים פוליטיים, להקים יישובים, "אחרי המקרים המזעזעים התחילו לפנות אלי, נו דניאלה מתי עולים לישוב חדש. סוף סוף מבינים שהצד השני מרים ראש כי אנחנו לא עושים. פנו אלי אנשים שונים ממפלגות שונות, גם חברי כנסת, אפילו שרים ולא אנקוט בשמות. ואני מודיעה כאן שיש לנו בנחלה, מאות רבות של משפחות שמוכנות לצאת מהרגע להרגע כדי להקים ישוב. לא צריכים שר או סגן שר שיתקשרו אלי, אני מודיעה שבתוך כמה שעות אפשר להקים עשרה יישובים. יש מאות משפחות שמוכנות לעלות עכשיו לשטח ולא צריך לחכות שיהיה כאן מרחץ דמים".

וייס מגלה שיש כבר שמות ספציפיים, "קיימנו בנחלה סיורי שטח, כדי לראות איפה יש אדמות מדינה שערבים השתלטו עליהם כולל בבקעת הירדן, מערב וצפון השומרון, גב ההר והרי יהודה, בין השאר מקומות כמו גבעונית, צורית, אניעם, מעלות חלחול ועוד, מקומות שאושרו להקמת ישובים ונותר רק לתת אור ירוק. אני מקווה מאוד שממשלת ישראל לא תזדקק לעוד טלטלות כאלה כדי להבין שהמפעל הציוני לא תלוי באובמה או באירופה אלא ברצון של מדינת ישראל להמשיך את המפעל הציוני".