יו"ר חדש לחוג הפרופסורים

ד"ר רונן שובל נבחר ליו"ר חוג הפרופסורים החדש לחוסן כלכלי והינו יו"ר החוג הצעיר ביותר שכיהן עד כה.

שובל בן 34 נבחר ליו"ר חוג הפרופסורים לחוסן לאומי-כלכלי, ארגון הימין החוץ פרלמנטרי הוותיק ביותר שהוקם עוד ב-1988. הוא בעל דוקטורט בפילוסופיה פוליטית, שימש כיו"ר תנועת אם תרצו ונמנה עם מייסדיה. שובל הוא היו"ר הצעיר ביותר של החוג, והחליף בתפקידו את היו"ר היוצא חה"כ לשעבר פרופ' אריה אלדד.

"אני נכנס לנעליים גדולות של פרופ' אריה אלדד, יחד עם כל חברי החוג נקדם אסטרטגיה ופעילויות למען מדינת ישראל", אמר שובל.

בחירתו התקבלה פה אחד על ידי חברי הפורום. עוד קודם לכן, קיים החוג כנס בנושא החרם האקדמי נגד ישראל במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים בהשתתפות סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, ד"ר שובל, יו"ר החוג היוצא פרופ' אריה אלדד, חתן פרס ישראל למשפט פרופ' אליאב שוחטמן ועשרות חברי החוג.

במהלך האירוע נשאה דברים סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי שאמרה כי "הניסיונות לפעול נגד ישראל במלחמה צבאית ולאחר מכן בחרם כלכלי לא צלחו לאורך השנים. אנחנו נכנסים כעת למערכה חדשה נגד ישראל שמאתגרת את המוסר של התנועה הציונית, המערה הזאת דורשת התמודדות בזירות חדשות- הזירה המשפטית, האקדמית והתרבותית. זירות אלו הופכות למרכזיות בתוך הניסיון הפלשתיני לשלול את זכות הקיום של המדינה."

יו"ר חוג היוצא פרופ' אריה אלדד מציין כי "החוג צריך להמשיך ולקדם את דו"ח אדמונד לוי בכל הנוגע להתיישבות ביהודה ושומרון, ולהמשיך ביתר שאת את המאבק הציבורי והמשפטי לאכיפת הריבונית היהודית בהר הבית. מי שלא שולט בהר הבית לא ישלוט בא"י כולה ולכן מנהל החוג בשנים האחרונות מאבק לחשיפת 'הדוח החסוי' של מבקר המדינה על הר הבית, וחשיפת פעילויות הרשויות- משטרת ישראל, עיריית ירושלים ורשות העתיקות למניעת הרס עתיקות והפרת חוקי המדינה בהר הבית".