ביצים מוברחות
ביצים מוברחות צילום: חטיבת דובר המשטרה

12 בני אדם נעצרו הלילה (שני) על ידי שוטרי היחידה המרכזית של מחוז ש"י, בתום חקירה סמויה שארכה מספר חודשים בחשד שהיו חלק מרשת מבריחי ביצים מתחומי הרשות הפלסטינית לשטח ישראל.

החקירה, נפתחה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לרשויות על רשת של מבריחי ביצים מתחומי הרשות הפלסטינית לתוך תחומי הקו הירוק, ומכירתן בארץ לרשתות מזון, לבתי קפה מוכרים ולאזרחים. על פי החשד, חברי הרשת גלגלו מחזור מכירות של למעלה מעשרה מיליון ש"ח בשנה.

במשטרה מציינים, כי הביצים אשר הוברחו נמכרו ללא כל פיקוח וטרינרי וללא כל פיקוח בריאותי הולם, וכי מעבר לעבירה הפלילית מדובר היה בסכנה בריאותית מיידית לציבור הלקוחות אשר רכשו את הביצים המוברחות.

ראש הרשת ישראלי (43) תושב העיר מודיעין נעצר יחד עם 11 יעדים נוספים באשדוד, ירושלים, מודיעין עלית, בית שמש, נס הרים,מושב גפן ומספר כפרים פלסטינים. ברשות העצורים נתפסו סכומי כסף זר וישראלי בשווי עשרות אלפי שקלים ואלפי ביצים שנתפסו והושמדו בשטח.

בבית לקיא נחשפה בתוך מחסן מעבדה לזיוף חותמות ביצים ומערכת שלמה של אריזה, בה עשו המבריחים שימוש על פי החשד.

נציין, כי לחקירה הסמויה היו שותפים היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש''י. יחידת הפיצו''ח של משרד החקלאות ורשות המסים, וכי המעצרים בוצעו בסיוע צה"ל.

במהלך היום יובאו החשודים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

סגן ניצב שי קובנטור, ראש מפלג פלילי בימ"ר ש"י, אמצר בעקבות גל המעצרים, "תופעת הברחת הביצים משטחי הרשות הפלסטינית לישראל הינה תופעה מסוכנת המסכנת חיי אדם. מדובר בעבריינים שאינם בוחלים בשיטות ואמצעים להשגת רווח כלכלי על גבם ובריאותם של הציבור הרחב במדינת ישראל".

לדבריו, "גל המעצרים מראה כי מדובר בתופעה רחבת היקף ובקנה מידה ארצי, רשתות מזון ובתי קפה מובילים בוחרים לרכוש ביצים מוברחות אלה ולמוכרן למיליוני צרכנים תמימים. ימ"ר ש"י, יחידת הפיצו''ח במשרד החקלאות וגורמי אכיפה מרשות המיסים השקיעו מאמצים רבים בקידום פרשיה זו במטרה להגן על בריאותם של מדינת ישראל ולגדוע קו הברחה זה המסכן חיי אדם".

צילום: חטיבת דובר המשטרה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו