ירושלים
ירושלים צילום: פלאש 90

על רקע זימון חברי הועדה המחוזית בירושלים לקיום דיון בחודש הבא סביב התקדמות פרויקט ה'ספורטק' השנוי במחלוקת לצד דיון בהתנגדויות שהוגשו לפרויקט זה, קורא ממלא מקום ראש עיריית ירושלים, יוסי דייטש, לתושבי העיר להגיש התנגדויות לבניית המתחם. 

לטענת דייטש, חברי הוועדה המחוזית שהנם גם חברי מועצת עיריית ירושלים לא יוכלו הפעם להשתתף בדיון הפנימי בנושא זה. "אי לכך יש חשיבות גדולה ביותר להכין את הטיעונים מצד המתנגדים בטוב טעם ומבעוד מועד ולהשקיע את הזמן שנותר עד לדיון בהיערכות ובגיוס מתנגדים, לא רק מקרב הציבור הדתי והחרדי אלא מכלל תושבי ירושלים המביעים התנגדות להשקעת משאבים כה רבים לטובת הקמת מתחם הספורטק".

ובתוך כך, בעקבות ההתקדמות בתהליכים וקיום הדיון בהתנגדויות שהוגשו לפרויקט זה, קראו אתמול רבני ירושלים לנציגי הציבור לעשות כל מה שביכולתם כדי למנוע את הקמת המתחם.

"נציגי הציבור והנציגים החרדים בועדה המחוזית נקראים להטות שכם אחד ולפעול במלוא הכוחות ובנחישות הנדרשת כדי לגדוע באיבה את התקדמות מתחם ה'ספורטק', ולמנוע חרפה מעיר הקודש ירושלים, ופגיעה בנפשות תושבי שכונות צפון ירושלים וחינוך צאצאיהם", נמסר לחברי הוועדה החרדיים.

כזכור, בדיון שנערך בשבוע שעבר במועצת עיריית ירושלים אישרה מועצת העיר את הקמת מתחם הספורטק ולאחר שמספר חברים חרדיים נעדרו מההצבעה. במהלך השבוע האחרון ספגו הנציגים שנעדרו האשמות קשות על ידי עמיתיהם החרדיים שטענו כי הם שיתפו פעולה עם ראש העיר ניר ברקת.