דרעי מזכיר את ההתחייבות הקואליציונית

שר הכלכלה פנה לשר האוצר כחלון בבקשה לממש את ההתחייבות הקואליציונית ולהחיל מע''מ אפס על מוצרי יסוד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ה

דרעי מזכיר את ההתחייבות הקואליציונית-ערוץ 7
דרעי במשרד הכלכלה
צילום: יונתן סינדל פלאש 90

שר הכלכלה אריה דרעי פנה היום (שלישי) לשר האוצר משה כחלון בבקשה לממש את ההתחייבות שנחתמה בהסכמים הקואליציוניים להחיל מע''מ אפס על מוצרי יסוד, במסגרת דיוני תקציב 2015-2016.

"כידוע לך, האזרח הישראלי סובל מיוקר מחייה גבוה ביחס למדינות המפותחות", כתב דרעי לכחלון. "ליוקר המחייה גורמים רבים, ואני מאמין שבכוחות משותפים ביכולתנו לטפל בהם".

דרעי פירט כי הוא פועל במשרד הכלכלה להגברת התחרות במשק, לצמצום הנטל הבירוקרטי ולהורדת חסמי סחר. "אנו מחפשים להפחית מכסים ומיסי קנייה במקום בו תכליתם היחידה היא להעשיר את קופת המדינה. כל זה כדי לשפר את מצבו של הצרכן הישראלי''.

לדבריו, גורם משמעותי ליוקר המחייה הינו שיעור המע"מ בישראל, אשר נחשב לגבוה יחסית. "מחקרים מראים כי המע"מ משמש כמס רגרסבי הפוגע באופן חריף במיוחד בשכבות החלשות.

"לאור האמור, ומתוך דאגה לרווחת האזרחים במדינה, עמדתי, כיו"ר מפלגה חברתית השמה את האנשים החלשים במרכז, על כך שהמדינה תתרום את חלקה באופן ישיר להורדת המחירים לצרכן'', הוסיף דרעי והזכיר את סעיף 35 בהסכם הקואליציוני עליו חתומה תנועת ש"ס, שקובע כתנאי להצטרפותה של ש"ס לממשלה כי "הממשלה תקדם את הורדת מס הערך המוסף לשיעור של 0% על מוצרי יסוד שבפיקוח החל מתקציב 2015-2016''.

עוד נכתב בהסכם הקואליציוני כי ''מאחר והנושא מחייב בחינה משפטית, בין היתר, של הסכמים בינלאומיים עליהם חתומה מדינת ישראל, יוקם צוות שחבריו שר האוצר ושר הכלכלה אשר ידונו ביישום הורדת המס החל מינואר 2016".

דרעי כתב לכחלון כי בימים אלו, עם תחילת דיוני התקציב, זו ההזדמנות לקבוע סדרי עדיפויות חברתיים. "על מנת לקדם באופן מיידי את הקמת צוות הבדיקה ליישום הורדת המס בכדי שנוכל להטמיע זאת בתקציב הקרוב, בהתאם להסכם הקואליציוני.

"הנחיתי את מנכ"ל משרדי, מר עמית לנג לרכז את הנושא מטעמי, ואבקש לדעת בהקדם מי הנציג מטעמך בהתאם לאמור בסעיף 35 לעיל", כתב דרעי.