איזנקוט במסר לאנשי הקבע

על רקע פרסום המלצות ועדת לוקר מדגיש הרמטכ"ל כי צה''ל יתאים את עצמו לאיומים ולאתגרים הביטחוניים תוך "התכנסות" בהיקף המשאבים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ה

איזנקוט במסר לאנשי הקבע-ערוץ 7
גדי אייזנקוט
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט פרסם הערב (רביעי) אגרת מיוחדת לאנשי הקבע בצה''ל, בו הבהיר כי לא יתן יד לפגיעה במשרתי הקבע.

האגרת נשלחה לקצינים ולנגדים בשירות קבע, על רקע הגשת דו''ח ועדת לוקר ובו שורת המלצות הנוגעות לתקציב הביטחון ולהתנהלות כוח האדם בצה''ל.

"בימים אלה מסכם המטה הכללי את כיווני הפעולה במסגרת התוכנית הרב שנתית 'גדעון'", כתב איזנקוט. "בתר"ש יפעל צה''ל להתאים את עצמו לשינויים בסביבה האסטרטגית, לאיומים ולאתגרים הביטחוניים, תוך התכנסות בהיקף המשאבים".

הרמטכ''ל הדגיש כי הוא נכון לשינויים מרחיקי לכת בצה''ל אך לא יתן יד לפגיעה במשרתי הקבע, שבחרו להקדיש חייהם למען ביטחון ישראל והבטחת קיום המדינה, כלשונו. "אתמול הוגשו המלצות ועדת לוקר, בראשות האלוף במיל' יוחנן לוקר. הן עוסקות בעיקרן בתקציב הביטחון, בהתייעלות ובמדיניות כוח האדם בצה''ל''.

לדבריו, חלק מההמלצות הן בעקבות עבודות מטה שנעשו בצה''ל והן מצויות בבחינה במסגרת התר"ש. "בכוונת צה''ל ללמוד את ההמלצות לעומקן. במסגרת ההמלצות ישנה התייחסה למסלול השירות ותנאי השירות של אנשי הקבע, וכן לנושא הפנסיות שבעקבות דיווחים בתקשורת, שמקורם אינו בצה''ל, ייצרו גל שמועות מיותרות בצבא.

"עוצמתו של צה''ל נשענת על איכות ההון האנושי שבו, אשר במרכזו עומד מערך הקבע", הדגיש איזנקוט. "לצה''ל אין ועד עובדים וגם לא זכות לשביתה, ולפיכך, עלינו המפקדים מוטלת האחריות הכבדה לדאוג לאנשינו בצורה הוגנת וראויה, תוך שימור צה''ל כארגון אשר ערכי השליחות מובילים את עשייתו ואת אנשיו''.

הרמטכ''ל הוסיף כי צה''ל ימשיך בתהליך ההתייעלות בכוח האדם, הכרוך בוויתורים כבדים, "אך לצד זאת ישאיר את הטובים ביותר בשורותיו ויוסיף לטפח אותם. בהתאם למדיניות זו נתייחס ונלמד את ההמלצות אך גם נעמוד על זכויות המשרתים''.

"תפקדינו להגן על המדינה, על אזרחיה ועל תושביה, נמשיך לעשות זאת מתוך אמונה בצדקת הדרך ונתאים את צה''ל לצרכים המבצעיים, להיקף המשאבים ולהנחיות הדרג המדיני", כתב אינזקוט. "נלמד את המלצות ועדת לוקר ונתייחס אליהן במלוא הרצינות והמקצועיות.

"נוסיף לשאול להיות צבא איכותי, מקצועי ויעיל, צבא אשר מטפח את אנשיו ומטפל בהם כמשאב היקר והמשמעותי ביותר. המשיכו לראות שליחות בעשייתכם והיו גאים בשירותכם", קרא הרמטכ''ל לאנשי הקבע.